Domácí nápoj, který vás zbaví každé bolesti - břicha, hlavy, zad či kloubů

0
(0)

Dalibor , 18. 02. 2020

V našem dnešním článku vám prozradíme recept na jeden osvěžující nápoj, který vás zbaví téměř každého druhu bolesti - ať už bolesti hlavy, břicha, zad, svalů nebo kloubů.

 

Za své všestranné účinky při snižování různých typů bolestí vděčí synergickému efektu svých jednotlivých složek.

Ingredience


Na jeho výrobu budete potřebovat:

  • 1 až 2 čajové lžičky medu
  • 1 čajovou lžičku skořice (nejlépe cejlonská - na Slovensku koupíte TU, v Česku ZDE)
  • 1 dcl mandlového mléka
  • 2 sáčky černého čaje
  • 4 až 5 dcl vody
  • 2 čajové lžičky kurkumy
  • 2 čajové lžičky kardamomu
  • 1 čajovou lžičku nastrouhaného zázvoru

Příprava


Postupujte následovně:

1. Nalijte vodu do hrnce a vložte do ní zázvor, kurkumu, kardamon a skořici. Vodu přiveďte do varu, zakryjte pokličkou a na mírném ohni povařte 10 minut.

2. Na konec přidejte černý čaj a povařte další 2 minuty.

3. Po dovaření tekutinu sceďte a nechte vychladnout na letní teplotu. Pak do toho přidejte mandlové mléko a med a vše dobře promíchejte.


Použití

Nejprve vypijte 2 dcl toho univerzálního nápoje proti bolesti. Zbytek si nechte na později a zkonzumujte ho v průběhu dne.

Nepotrvá dlouho a vaše bolesti se začnou zmírňovat, případně zmizí úplně.

Nepijte více než jednu dávku uvedeného nápoje denně. Pokud by bolesti přetrvaly i na následující den, připravte si novou várku a postupujte obdobně.

Proč tento nápoj tak dobře funguje


Jak jsme již uvedli v úvodu, za své účinky vděčí synergickému efektu svých složek, z nichž každá má na tělo vliv při potlačování bolestí.

 

Med zmírňuje bolesti tím, že potlačuje záněty a urychluje regeneraci sliznic. Ničí mnohé rezistentní bakterie, které mohou infekce vyvolávat.


 
Skořice má silné antioxidační a protizánětlivé účinky. Je výborná při odstraňování bolesti zad a kloubů. Poslední studie ukázaly, že dokonce předchází vzniku srdečního infarktu a cukrovky typu 2.

Mandlové mléko zase účinně pomáhá při bolestech svalů a hlavy. Vděčí za to obsahu substance salicin, který je podobný účinné látce v aspirinu. Navíc udržuje srdce zdravé a reguluje tělesnou váhu.

Černý čaj snižuje poškození svalů v důsledku intenzivního cvičení. Je účinný i při bolestech hlavy, předchází rakovině, zpomaluje stárnutí pokožky, posiluje cévy a má mnohé další pozitivní účinky na tělo.

Voda je nezbytná pro téměř všechny tělesné funkce. Na potlačení bolesti hlavy nejednou stačí pouze vypít vodu. Navíc správná hydratace chrání ledviny před poškozením.

Kardamon potlačuje špatný zápach v ústech, vyplavuje toxiny z ledvin, brání tvorbě krevních sraženin, snižuje stres, depresi i krevní tlak a také zmírňuje příznaky chřipky. Má pozitivní účinky na trávení a střeva, čímž potlačuje bolesti břicha, zácpu a nadýmání.

Zázvor zmírňuje menstruační bolesti a křeče. Výborně potlačuje záněty a je účinný i proti bolestem hlavy a břicha.

👍 Tento návod je užitečný