Želatinová maska lepší než botox? Ano, zkuste i vy smíchat tyto dvě přísady a budou se dít zázračné věci s vaší pletí.

0
(0)

Dalibor , 01. 09. 2020

Pokud se zajímáte o kosmetické trendy, víte, že stále více produktů určených k boji proti vráskám a stárnutí pleti obsahuje želatinu. Cílem těchto produktů je zejména

  • zajistit, že pokožka bude působit hladším a mladším dojmem
  • zvýšit elasticitu pokožky
  • obnovit vyváženou činnost mazových žláz, a
  • vyčistit póry.

Želatina má tak pozoruhodné účinky na omlazení pleti, že byly provedeny studie, které je srovnávaly s účinky botoxu, přírodní látky vyráběné ale uměle, která se aplikuje injekčně pod kůži a způsobuje její vyhlazení. Zatímco proces aplikace botoxu je poměrně nákladný a je potřeba jej po čase opakovat, želatina působí sice pomaleji, ale v dlouhodobějším horizontu jsou její účinky s botoxem srovnatelné.

Další nespornou výhodou želatinové metody je skutečnost, že ji můžete snadno používat i doma a její aplikace nevyžaduje odbornou asistenci.

Blahodárné účinky domácí želatinové masky

Čím více pleť stárne, tím méně obsahuje kolagenu, který je třeba buňkám tvořícím pokožku dodávat, aby se zajistila její hladkost a elasticita. K doplnění kolagenu můžete využít samozřejmě celou škálu specializovaných kosmetických přípravků, ale čistá želatina působí přímo na buňky pokožky, dodává jim potřebné látky a při pravidelném ošetřování je pleť hladší a získá také světlejší odstín.

Čistá pleť jako základ

Než budete na obličej aplikovat želatinovou masku, je potřeba pleť řádně a do hloubky vyčistit. K tomu můžete použít například vhodný čisticí gel nebo masku z jílu. Čisticí masku si však můžete vyrobit také sami, a to z malého množství vody, ovesných vloček a několika kapek citrusové šťávy, z pomeranče, citronu nebo grapefruitu. Směs dobře promíchejte, naneste na obličej a nechte zaschnout. Poté si navlhčete prsty a hmotu jemně vmasírujte do kůže. Čisticí masku poté z obličeje odstraňte pomocí teplé vody.

Želatinová maska

Po vyčištění pleti přichází na řadu domácí želatinová maska, kterou získáte tak, že nejprve připravíte želatinu podle návodu a smícháte ji s trochou glycerinu. Základ máte hotový a pro lepší účinek a příjemnější vůni přidejte například trošku santalového oleje, šípkového oleje a oleje z jader hroznového vína. Získanou masku aplikujte na obličej (kolem očí a úst) a také na krk.

Lehněte si na záda, tak, ať se cítíte pohodlně, a relaxujte alespoň po dobu 15 minut. Poté masku opláchněte teplou vodou a pokud vám na pokožce ještě ulpí její zbytky, použijte k jejich odstranění studenou vodu.