Nejlepší pomocník při problémech s hemoroidy. Takto se této nepříjemnosti zbavíte co nejrychleji.

0
(0)

Dalibor , 08. 09. 2020

Hemoroidy představují velice nepříjemný zdravotní problém. Většina lidí si je spojuje s análním otvorem, ale jejich problematika je širší.

Hemoroidy se dělí na dva základní typy, a to

  • hemoroidy vnější, které se nacházejí zejména v bezprostředním okolí řitního otvoru nebo uvnitř něj, blízko jeho ústí; problémem bývá vytvoření krevní sraženiny, která se vyznačuje pocitem tlaku a také úlevy po jejím prasknutí, a
  • hemoroidy vnitřní, které se vytvářejí hlouběji uvnitř a vyznačují se krvácením; problémem bývá také časté vyhřeznutí žil, takzvaný prolaps; žíly se obvykle vracejí zpátky samy, ale za nějaký čas si je postižený musí zpátky „vracet“ sám, což samozřejmě není nijak příjemné.

Pokud se stydíte konzultovat tuto zdravotní obtíž s lékařem nebo chcete jen podpořit jeho úsilí v boji proti hemoroidům, přinášíme vám několik způsobů, jak si od hemoroidů pomoct i v domácím prostředí.

Česnek a bobkový list

Do vařící vody dejte 3 kusy bobkového listu a 3 stroužky česneku. Vařte po dobu 10 minut a poté vychladlou tinkturou namažte postižená místa. Mazání opakujte třikrát denně a uvidíte, jak se vám v blízké době uleví.

Aloe Vera

Typickou rostlinou, kterou lze pro zmírnění hemoroidů použít, je aloe vera, která je známá svými antibakteriálními účinky. Pokud máte doma rostlinu aloe vera, nařízněte podélně její list a získaný gel poté vetřete do postižené oblasti.

Heřmánek

Mezi další přírodní univerzální zázraky patří také heřmánek, který pomáhá v léčbě hemoroidů a také chrání kůži před tvorbou jizev, čímž udržuje její elasticitu a zároveň pevnost. Uvařte z heřmánku čaj a samozřejmě ho nechejte vychladnout. Poté do čaje namočte ručník, kapesník, nebo hadřík a aplikujte na postižené místo.

Brambory

Možná vás překvapí, že i tato všední plodina může být nějak využita na hemoroidy. Pokud je však váš zdravotní problém provázen i krvácením, je tato metoda určena právě pro vás. Brambory nastrouhejte s pomocí struhadla a poté je přiložte na postižená místa. Nechte je působit po dobu několika minut a poté pokožku vysušte.