Garantujeme vám, že toto je nejlepší recept na bramborové knedlíky plněné uzeným a zelím!

0
(0)

clankyireceptseznam-cz , 18. 07. 2021

Bramborové knedlíky jsou velice oblíbenou pochutinou, kterou předchází příprava bramborového těsta. Ta není příliš složitá, ale vyplatí se vědět, jak na ni. Takto připravené knedlíky můžete udělat jako sladký i slaný chod. Hodí se k němu povidla, mák, uzené maso, škvarky, tvaroh a další a další ingredience. To je jen další výhoda, když do své kuchařky zařadíte kvalitní recept na bramborové těsto.

Ingredience

Poměr jednotlivých ingrediencí je velice důležitý, protože právě on zajistí, aby vaše knedlíky nebyly příliš tvrdé, ale naopak vláčné. Jak už jsme uvedli výše, náplň můžete měnit dle svého gusta a nálady. Na přípravu budete potřebovat tyto ingredience:

  • 100 g krupice,
  • 700 g brambor (uvařených den předem ve slupce),
  • 2 vejce,
  • 150 g hrubé mouky,
  • 80 g najemno umleté strouhanky.

Na náplň si připravte:

  • 250 g libové slaniny nebo uzeného masa,
  • 1 velkou cibuli,
  • olej na smažení.

Příprava těsta

Brambory oloupejte a nastrouhejte na jemném struhadle. Vmíchejte mouku a krupici, poté ještě strouhanku a pak vejce – jedno po druhém. Z této směsi vypracujte hladké těsto, které pokud bude lepit, podsypte ještě strouhankou. Tu přidávejte podle potřeby, ale uvedené množství by mělo být tak akorát. Těsto necháme chvíli stát a vrhneme se na přípravu náplně.

Příprava náplně

Ani příprava náplně není nijak složitá. Cibuli nakrájejte na jemno a slaninu nebo uzené maso na malé kostičky. Na pánvi rozpalte olej (nebo sádlo) a krátce na něm osmahněte cibuli. Pak přidejte ještě maso a opékejte, dokud cibule nezměkne. Maso se krásně rozvoní. Nyní nechte náplň zchladnout.

Příprava knedlíků

Těsto vyválíme na plát asi 1 cm tlustý. Rozdělíme na čtverce nebo obdélníky – velikost záleží na vašich preferencích. Rozdělíme na ně náplň a okraje slepíme. Vytvoříme pěkné kuličky, které povaříme asi 10 minut v osolené vodě.

👍 Tento návod je užitečný