Dokonalá rostlina, která roste takřka všude. Léči cukrovku, nádory i vysoký krevní tlak. O kterou rostlinu se jedná?

0
(0)

Bláha Tomáš , 07. 02. 2019

Tato dokonalá bylinka roste téměř všude a lidé ji znají pod jménem Moruše bílá. Moruše je prokázaně účinná při léčbě nádorů, vysokého krevního tlaku, cukrovky a mnoho dalších vážných onemconění.

Moruše Bílá

Moruše pochází až z daleké Číny.
Během koloniálního období byla tato rostlina zavezena do USA.
Mnoho rostlin nění rposlavenou svými léčebnými účinkami jen proto, že jsou průmyslově využívány úplně v jiném dovětví. Což se případ právě této bylinky.
Touto rostlinou sjou obvykle krmeni Bourci morušoví. Bobule této rostliny jsou velmi zdravé a užitečné pro mnoho onemocnění včetně cukrovky i nádorů.
Dřevo této rostliny je velmi flexibilní. Využívá se na výrobu tenisových raket, hokejek, nábytku nebo dokonce i lodí.
Bílá moruše byla zkoumána v léčbě cukrovky, vysoké hladiny cholesterolu, vysokého krevního tlaku, častého nachlazení a jeho příznaků, bolesti svalů a kloubů, jako je artritida, zácpa, závratě, zvonění v uších, ztráta vlasů a předčasné šedění.

Jak to funguje?

Nejdůležitější sloučeniny nacházející se v bílé moruše podobně jako některé léky užívané pro diabetes 2. typu. Zpomalují rozklad cukrů ve střevě a umožňují, aby se vstřebali pomaleji do krve. To pomáhá tělu udržovat hladinu cukru v krvi v požadovaném rozsahu.

Co obsahuje?

Bílá moruše obsahuje organické kyseliny, spoustu vitamínu C, karoten, pektin, vlákninu, invertovaný cukr, pryskyřici … Tyto aktivní složky pomáhají s tonzilitidou, při léčbě kašle, horečky, průjmu, bolesti hlavy a zánětu.Je také bohatá na antioxidanty a pravidelné užívání může významně snížit hladinu cholesterolu v krvi a dlouhodobě pomáhá také při onemocnění srdce.

Vědecká studie

Studie provedená na univerzitě v Texasu zjistila, že bílé borůvky obsahují resveratrol, přírodní fenol, který je účinný při potírání několika druhů rakoviny a onemocnění srdce.
Bílá moruše přináší řadu zdravotních přínosů, avšak schopnost rostliny snižovat hladinu cukru v krvi přitahuje nejvíce pozornosti.
Existuje mnoho zdravotních problémů, které vznikají, když naše tělo zpracovává příliš mnoho cukru (obezita, cukrovka, zánět). Pokud může přírodní lék eliminovat přebytečný cukr v našem krevním řečišti, pak je to určitě důležitá zpráva.

👍 Tento návod je užitečný