Rodinný známý dermatolog poradil mé babičce jak se zbavit vrásek a stařeckých skvrn. Její pleť nyní září.

0
(0)

Dalibor , 10. 02. 2021

Skvrny jsou většinou příznakem stárnutí. Ukazují se především na místech, které jsou po celý život vystavené slunečnímu záření. Jak se těmto skvrnám vyvarovat a jak proti nim bojovat? Vyzkoušejte nejlepší rady od dermatologů.

Stařecké skvrny nejsou zdraví škodlivé

I přesto, že vám takové skvrny na obličeji nebo jiných částech těla nemohou nijak ublížit, nejvíce budou vadit vám z estetického hlediska. Tyto skvrny jsou především kvůli stárnutí, kdy není o kůži po celou dobu života správně pečováno. Nejvíce se na pleti totiž podepisuje samotné sluneční záření.

Jelikož se tyto jemné skvrny objevují především kvůli špatné ochraně proti slunečním paprskům, nejvíce se tyto nevzhledné estetické problémy objevují na těchto částech těla:

  • na obličeji
  • na rukou a pažích
  • na dekoltu
  • na zádech

K hyperpigmentaci dochází většinou kvůli zvýšené a nerovnoměrné produkci pigmentu melaninu v kůži. Zapříčinit je mohou nejen sluneční paprsky, ale také hormonální změny v těle nebo kontakt kůže s chemikálií. Již zmíněná místa, kde se skvrny nejvíce objevují, jsou nejvíce citlivá na UV záření.

Chcete zabránit stařeckým skvrnám? Přípravek je velmi jednoduchý

Dermatologové radí skvělý a jednoduchý způsob, jak se zbavit pigmentových skvrn kdekoliv na své kůži. Bude vám k tomu stačit jen jedna cibule a ocet. Pro získání účinného přípravku stačí nakrájet cibuli na kostičky a důkladně rozmixovat v mixéru. Poté přidejte ještě ještě asi dvě lžíce octa a znovu důkladně rozmixujete.

Získáte hladkou směs, kterou můžete aplikovat přímo na kůži s pigmentovými skvrnami. Nanášejte na očištěnou pleť vatovým tamponem. Směs aplikujte přímo na skvrny každý den, nevynechejte ani jediný den alespoň měsíc v kuse. Po měsíci začnete objevovat první zesvětlení a skvělé, účinné výsledky.

👍 Tento návod je užitečný