Dřív jsem některé bílé ponožky vyhazovala, protože nešly vyprat. Nyní na to mám ale výborný trik.

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Snad každá žena má zkušenost s tím, že bílé ponožky nejdou vyprat. Alespoň ne tak dokonale, aby vypadaly jako nové. S dětmi těchto problémů přibývá. Pokud chcete kvalitní ponožky, které něco vydrží, musíte je také dobře vyprat, aby mohly dlouho sloužit. Někdy je ale praní především bílých ponožek španělskou vesnicí i pro ostřílené manželky a matky.

Které metody jsou nejúčinnější?

Představíme vám dvě metody, které jsou prověřené a fungují. K oběma není potřeba velké množství prostředků a zvládne to každý. Do hrnce se třemi litry vody, kterou přivedete k varu, přidáte dvě lžíce peroxidu vodíku a jednu lžíci amoniaku (čpavku). Do tohoto roztoku ponoříte ponožky na minimálně 6-7 hodin, nejlépe ale přes noc. Do druhého dne skvrny zmizí. Ve druhém receptu smícháte nastrouhané domácí mýdlo, jednu lžíci peroxidu vodíku a trochu tekutého pracího prostředku. Do roztoku vložte ponožky a vařte asi 20 minut. Po vychladnutí vody ponožky opláchněte čistou vodou.

K bílým ponožkám vám pomůže i kuchyně

Pokud nemáte důvěru k takovým pokusům, zkuste se podívat do kuchyně. I tam najdete pomocníky, kteří vám zajistí bělost vašich ponožek. Jedlá soda nebo prášek do pečiva mají čistící účinky a jen v kombinaci s vodou dokáží zázraky. Poté ponožky přihoďte k bílému prádlu a standardně vyperte v pračce. Sodu můžete přihodit i do bubnu pračky.

Znáte triky na to, aby se ponožky nepoztrácely?

Zná to každý. I když se snažíme, občas se stane, že druhou ponožku do páru nenajdeme. Co dělat pro to, abychom mohli ponožky spárovat? Možností je několik.

  • Můžete si pomoci kolíčkem na prádlo, kterým sepnete ponožky ještě před praním
  • Existují také speciální párovací kolíčky
  • Ženy určitě znají sáčky na praní například na podprsenky, využít můžete i na ponožky
  • Pokud si koupíte několik párů stejných ponožek, nebudete mít nikdy starost, zda vám nějaká chybí