Vzala dvě lahve coca coly a začala si je lít na vlasy. Výsledek je úžasný.

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

Už jste asi slyšeli, že Coca-Cola není jen bublinkový nápoj s obsahem kofeinu. Cola má překvapivě mnoho způsobů využití. S její pomocí například perfektně vyčistíte záchodovou mísu, odstraníte skvrny z oblečení, a dokonce ji lze využít i na zahrádce k odpuzování hlemýžďů. Výčet různých použití je opravdu velmi dlouhý, až si člověk říká, jestli je vůbec bezpečné ji pít. O jednom způsobu využití jste ale pravděpodobně ještě neslyšeli. Coca-cola údajně dokáže zvlnit vlasy. Je to pravda, nebo nějaký výmysl? Dozvíte se v našem článku.

Funguje to, ale nečekejte zázraky

Ano, Coca-Cola opravdu do jisté míry vlasy zvlní a zkudrnatí, ale pokud máte od přírody rovné vlasy jako prkno, nečekejte, že budete mít po aplikaci Coca-Coly  kudrlinky jako beránek. Coca-Cola vlasy jemně zvlní a spíše „vytáhne“ z vlasů jejich přirozené kudrliny. Jinými slovy je to skvělá vychytávka pro dívky a ženy s přirozeně kudrnatými vlasy.

Jak je to možné?

Coca-cola obsahuje kyselinu fosforečnou. To znamená, že má velmi nízkou hladinu Ph (klasická Coca-cola má Ph 2,5). Takže na vlasy aplikujete tekutinu s kyselým Ph. Jejím působením se zmenšují vlasové folikuly a výsledkem jsou lesklé a hladké vlasy. Pokud tedy máte přirozeně kudrnaté vlasy, díky Coca-Cole vaše kudrliny prokouknou. Budou krásně hladké a hebké. Někdo dokonce tvrdí, že díky vysokému obsahu cukru budou vaše vlasy také silnější. Toto tvrzení je ale spíše jen něčí subjektivní zkušenost, takže na to nespoléhejte.

Jak na to?

Postup je následující:

  • Potřebujete Coca-Colu – může být klidně i bez bublinek. Bublinky nemají na výsledný efekt žádný vliv, takže klidně použijte vybublanou Colu po večírku
  • Opláchněte si Coca-colou vlasy a nechte ji 5 – 10 minut působit
  • Poté si vlasy umyjte, jak jste zvyklí a nezapomeňte použít šampón! Cola obsahuje moc cukru, takže by byly vaše vlasy slepené

Chcete to taky vyzkoušet? Za pokus určitě nic nedáte. Postup je navíc super jednoduchý, takže směle do toho.