Dieta, se kterou budete hubnout až 10x rychleji než u běžné stravy

0
(0)

Dalibor , 23. 02. 2021

Jak konečně nastartovat hubnutí a poradit si s přebytečnými kily jednou provždy? Odpověď se může ukrývat v poměrně populárním a překvapivě účinném přístupu ke stravování. Jakmile se naučíte základní principy, nejedná se ani o žádnou striktní dietu a při dodržení několika pravidel snadno dosáhnete zdravého hubnutí, které je udržitelné a hlavně zdravé. O čem přesně je řeč? Konkrétně jde o keto dietu, o které se dozvíte o něco více informací právě v tomto článku.

Rychlejší spalování a činnost metabolismu

A co je hlavní výhodou, kterou slibuje právě tento druh diety? Hlavně jde o zrychlení spalování a větší výkonnost metabolismu, což se projeví na úbytku přebytečné tukové tkáně. A to je přesně to, co se od hubnutí očekává. Výsledky se navíc dostaví i tehdy, pokud se zároveň nevěnujete fyzické aktivitě. Hlavní roli totiž hraje proces hubnutí vyvolaný nastaveným stravováním.

Co je to keto dieta?

Keto dieta jako svůj hlavní princip využívá zvýšenou konzumaci bílkovin a naopak snížení množství sacharidů ve stravě. Ketogenní dieta tak vlastně může být vhodnou volbou i pro všechny, kteří trpí cukrovkou II. typu a mají problém s příjmem potravin s obsahem cukru. Velmi zajímavých výsledků totiž bylo dosaženo právě pouhou úpravou skladby stravy, kdy lidé, kteří se stravovali podle pravidel keto diety, zhubnuli více kilogramů v porovnání s těmi, kteří jedli podle více běžných doporučeních a běžných zvyklostí.

Jaké jsou konkrétní druhy keto diety?

  • Paleo dieta
  • Atkinsonova dieta

Zvýšený příjem bílkovin a tuků kompenzuje omezení sacharidů. Při opravdu striktním dodržování je možné dosáhnout stavu ketózy, kdy jsou jako hlavní zdroj energie využívaný keto látky a ne cukr, jako se tomu děje běžně. Je však potřeba říci, že tento striktní přístup rozhodně nemusí být vhodný pro každého.

Jaké procesy probíhají v těle během keto diety

V rámci vysvětlení fungování keto diety je potřeba zmínit některé důležité procesy, které v tuto chvíli probíhají v lidském těle. Velmi důležitým bodem je hlavně normalizace krevní hladiny cukru. Právě časté výkyvy při konzumaci potravin bohatých na jednodušší sacharidy totiž dochází k pocitům hladu a hlavně chutí, kdy jíme i ve chvíli, když vlastně nemáme hlad.

Další předností je konzumace co nejméně zpracovaných potravin, kdy některé z nich jsou poměrně složitě stravitelné, takže tělo pro jejich zpracování a využití bude potřebovat o něco větší množství energie. Rozdíl je dokonce až desetinásobný, což je již značný bonus při snaze o rychlejší spalování za účelem hubnutí přebytečných kilogramů.

Co se konzumuje během keto diety

Pravidla pro ketogenní dietu nejsou nijak složitá. V zásadě je důležité přijímat především hodně bílkovin, ke kterým se vhodně doplňují zdravé druhy tuků. Mezi povolené potraviny během keto diety tak patří například červené maso, drůbež, vejce, ryby. Dále se konzumuje zelenina o zelené barvě a povolené je také mléko a případně i určité druhy sladidel. Přízně zakázaný je však cukr hlavně v podobě nejrůznějších sladkostí, pochutin a podobných zbytečností, kvůli kterým pouze zbytečně tloustnete. Dochází také k normalizaci činnosti slinivky, což může mít pozitivní vliv při počátečních fázích cukrovky druhého typu.

Výhody keto diety

Mezi hlavní výhody keto diety patří především pozitivní vliv na víceméně celé organismus. Kromě hubnutí se totiž hovoří o vlivu na zlepšení některých nemocí, jako jsou Parkinsonova choroba, Alzheimer a podobné. Tento způsob stravování se také velmi doporučuje ve chvíli, kdy víte, že se u vás rozvíjí cukrovka druhého typu a chcete to zastavit včas. Typicky jde o chvíli, kdy vám lékař řekne, že máte zvýšený cukr v krevních testech.

👍 Tento návod je užitečný