Dětský olejíček a jeho využití v domácnosti pro tělo. Důvody, proč byste dětský olej měli mít vždy po ruce

4.3
(47)

Dalibor , 24. 09. 2022

Dětský olej byste měli mít po ruce i tehdy, pokud vaše děti už dávno vyrostly, nebo děti nemáte. Možností jeho využití je skutečně hodně – od kosmetických až po výsostně praktické důvody. Na toto všechno můžete použít dětský olej.

Perfektní kúra na suché paty

Pokožka nohou vyžaduje speciální péči. Každý den dostává pořádně zabrat a na některých místech se tak mohou vytvářet místa velmi suché, ztvrdlá a popraskaná kůže. Natřete si před spánkem nohy dětským olejem.

Nechte chvíli působit a poté si na nohy navlékněte ponožky a jděte spát. Ráno bude pokožka o poznání hladší, hydratovaná a svěží.

Na velmi ztvrdlou kůži na patě, naneste olej, obalte fólií a obujte si ponožky. Nechte působit přes noc.

Ruce od barvy

Pokud jste malovali stěny v bytě a barva se vám dostala i na pokožku, existuje jednoduchý způsob jak ji odstranit. Použijte bavlněný hadřík, který namočíte do dětského oleje. Obarvené místa jednoduše otřete hadříkem a barva je rázem pryč.

Zázrak proti tvorbě strií

Jemná masáž tímto olejem před spaním, má na pokožku úžasný vliv. Speciálně pro ženy v těhotenství dokáže zastat důležitou funkci – v oblasti bříška a prsů předchází tvorbě strií. Stačí jemně vmasírovat do pokožky, počkat než se vsákne.

Na podrážděný nos při rýmě a suché rty
Pokud vás při nachlazení a rýmě trápí vysušená pokožka v oblasti nosu a také popraskané rty, neváhejte použít dětský olej. Urychlí hojení, zastaví nepříjemné svědění a dokáže hydratovat po dlouhou dobu.

Žvýkačka ve vlasech?

Pokud se vám stala takzvaná žvýkačková nehoda a už už saháte po nůžkách – zadržte. Potřete žvýkačku a místo kolem ní olejem. Nechte působit několik minut a pak ji jednoduše vyberte.

Pokud si žehlíte vlasy

Vmasírujte si olej do konečků mokrých vlasů a nechte uschnout. Dětský olej vlasy ochrání a konečky se vám nebudou lámat. Je to dobrá rada, iv případě, že si vlasy nežehlíte. Olej konečky vyživí, budou silnější a budou se mnohem méně lámat.

Na podrážděnou a zanícenou pokožku
Pokud si koupíte olej s látkou Azulen, můžete jej používat i na zanícené a podrážděná místa na pokožce. Azulen má totiž protizánětlivé účinky.

Extra lesk

Pokud chcete, aby se umyvadlo leskle jako nové, vetřete do něj trochu dětského oleje. Ten také vytvoří ochrannou vrstvu proti usazování kapek vody.

Na zamotaný řetízek

Zamotala se vám řetízek či náramek? Naneste na místo, na kterém je uzel trochu dětského oleje a jemně rozmotejte. Půjde to jedna radost.

Při holení

Dětský olej dokáže pokožku při holení ochránit před podrážděním lépe než pěna na holení. Navíc pokožka bude po holení jemná a hydratovaná.

Bezbolestné odstranění náplasti

Odstraňování náplasti může být někdy pořádně bolestivé. Pokud však použijete dětský olej, bolest a tedy i pravděpodobnost nepříjemného zážitku snížíte na minimum.

Pomůže s prstenem

Pokud máte problémy se zaseknutým prstenem na prstu, který ani za nic nemůžete z prstu dostat, pomůže vám opět dětský olej. Natřete si prst i prsten olejem a půjde to jedna radost!

Na stínování a zjemnění barev

Pokud malujete barevnými tužkami, pomocí dětského oleje můžete vytvořit krásné odstíny a barevné efekty.

Perfektní olej do koupele

Pokud jedete do vany, nezapomeňte si do vody kápnout i několik kapek dětského oleje. Po koupeli bude vaše pokožka jemná a úžasně hebká.

Vyrobte si zázračný písek!

Ocení ho maminky i děti. Má všechny vlastnosti vlhkého písku a děti hru s ním milují, je skvělý na modelování a pomáhá rozvíjet jemnou motoriku. Maminky ocení fakt, že na rozdíl od mokrého písku stačí oprášit a nezůstane po něm žádný nepořádek.

Potřebujeme :

8 šálků hladké mouky
1 šálek dětského oleje

Postup:

Stačí smíchat a je to. Namísto prostředků na odličování použijte obyčejný dětský olej. Naneste ho na vatový tampon a zlehka přejíždějte po tváři. Dětský olej jemně a citlivě odlíčí i oči.

 

Na dřevěný nábytek

Chcete-li vašemu dřevěnému nábytku dodat výjimečný lesk, namísto drahých leštidel použijte obyčejný dětský olej. Naneste několik kapek na hadřík a přetřete dřevěný povrch. Bude se lesknout jedna radost.

Kartáček na make-up

Aby byla kartáček na make-up jemnější, nejprve ji důkladně omyjte pod teplou vodou a pak do ní vetřete několik kapek dětského oleje. Štětiny budou jemné a poddajné.