Dělejte toto každý den před spaním a sledujte co se stane: Posílí zdraví, odstraní bolest zad a formuje břicho!

0
(0)

Dalibor , 31. 05. 2020

Většina dospělé populace tráví hodně času sezením. Sedíme v práci, v autě, doma u TV a to se podepíše na problémech s páteří. Zádové svalstvo ochabuje a je ztuhlé.

Objevují se bolesti v křížové oblasti, v oblasti ramen, ale i beder.

Existuje však jeden cvik, který si poradí s celou škálou zdravotních potíží tohoto druhu. Pokud ho budete cvičit každý den, nejlépe před spaním, brzy se budete cítit lépe a bolesti ustoupí.

Tento cvik se doporučuje i sportovcům a všem, kteří naopak tráví dlouhé hodiny na nohou. Pokud je vám tato poloha nepříjemná a pociťujete napětí v křížové oblasti, zkuste tento cvik provádět s podložkou.

 

Instrukce jak správně provádět tento cvik:

Klekněte si na kolena a pomalu si sedněte na zem tak, že chodidla budete mít ne pod zadkem, ale po bocích. Ze sedu si pomalu s výdechem lehněte a využijte oporu loktů. Následně ruce rozpažte na zemi a obloukem jejich potáhněte až nad hlavu. Otevřete při tom lopatky. Když položíte temeno hlavy na zem, záda bude krásně natažený. Roztáhněte hrudník a prociťte všechny natažené svaly.

Pravidelně dýchejte. Dopřejte nohám čas, aby si zvykli na tuto polohu. Kromě toho, že je tento cvik výborný pro zádové svalstvo a svaly krku, účinně působí i na svaly stehen, břišní svaly a hrudník.