Přiveďte do svého domova dobrou energii s těmito dekorativními rostlinami.

0
(0)

Dalibor , 29. 10. 2020

Lidé si často rostlinami zkrášlují prostor, ať už je to kancelář nebo bydlení. To, co mnoho lidí netuší je, že mnoho rostlin slouží k podpoře přítomnosti příjemné energie v našem domě, a tak v nás navozují pozitivní stav mysli a harmoničtější vnímání naší reality.

Šplhavník

Tato rostlina neutralizuje těžké prostředí a stimuluje pozitivní myšlení, zlepšuje výkon v činnostech a stimuluje plnění plánů. Z tohoto důvodu se ve východních knihách doporučuje, abyste místo jejich pobytu na zahradě, zvolili jejich umístění uvnitř.

Filtruje a čistí vzduch a v prostředí, ve kterém roste je vzduch svěží. Doporučuje se umístit ji do rohů domu.

Bambus

Tato rostlina je symbolem štěstí a prosperity. Jeho složení podle východních zahradníků přitahují energii, vitalitu a stimulují fyzickou aktivitu. Nevyžaduje velkou péči, takže jeho údržba je jednoduchá. Nevyžaduje přímé světlo. Je lepší bambus orientovat na východ nebo jihovýchod. Musí ale být uchováván mimo dosah koček a psů, protože pro ně může být toxický.

Orchidej

Kromě toho, že je spojována s pozitivními energiemi, je také spojována s plodností a mužností. Její vůně stimuluje dobrou náladu. Jsou dobrými společníky ke spánku, protože v noci vydechují velké množství kyslíku. K přežití potřebují pouze vlhkost v půdě a přímé světlo.

Šalvěj

V některých tradicích je tato rostlina pálena, aby vyčistila negativní energie. Její vůni lze použít k očištění vzduchu v domácnosti. Kromě toho jsou její listy velmi prospěšné pro zdraví, protože obsahují antibakteriální, protiplísňové a antiseptické vlastnosti. Měla by být umístěna na místech s přirozenou vlhkostí.

Bazalka

Podle ajurvédské medicíny a hinduistické kultury tato rostlina přitahuje pozitivní energie a čistí ty negativní. Většinu dne vydává kyslík a absorbuje ze vzduchu škodlivé plyny, jako je oxid uhličitý nebo oxid uhelnatý. Její listy jsou jedlé a mají skvělé zdravotní vlastnosti, stejně jako šalvěj. Orientujte rostlinu na sever.

Lilie

Tato rostlina neutralizuje škodlivé plyny ve vzduchu a odstraňuje toxiny, jako je formaldehyd, oxid uhelnatý a benzen. Roste v temném prostředí, takže ji lze umístit do uzavřených prostor, například do kanceláře. V ložnici podporuje klidný spánek. Kromě toho je krásná, což vám pomůže s dekorem interiéru.

Chryzantéma

V buddhistické kultuře představuje poctivost a čistotu. Čistí vzduch a podporuje pohodu a radost. To je také spojeno s dlouhověkostí. Je dobré umístit tuto rostlinu do těch částí domu, ve kterých jste nejčastěji vystaveni velkému emočnímu stresu, aby se uvolnilo toto napětí. Například do pracovny nebo studovny.

Jasmín

Vytváří pozitivní energii.  Doma zvyšuje sebevědomí a optimismus, snižuje stres a pomáhá osvobodit mysl od stagnace. V interiéru by měl směřovat na jih. Na druhou stranu, venku je lepší umístit ho na sever, severovýchod nebo východ.