Už se vám nelíbí staré džíny? Nemusíte je vyhazovat. Díky této paní se naučíte, jak jim dát nový vzhled.

0
(0)

Dalibor , 28. 10. 2020

Máte oblíbené rifle, které již nevypadají tak půvabně jako dřív? Již jsou ošoupané, mnohde prošoupané a proděravěné, ale vy se jich nechcete za žádnou cenu vzdát? Poznáváte jste se v této situaci? Pokud ano, tak tento článek je určen přímo pro vás! Dnes si povíme, jak můžete starý, ale přesto oblíbený kousek ve vašem šatníku, proměnit na nový a originální model!

Vybělte je

Jak zajisté víte, tak Savo dokáže "vyžrat" barvu z oblečení. Při jeho používání k úklidu se neopatrností snadno stane, že se odbarví oblečení. Tato nehoda se již zajisté stala mnohým z nás. Zkuste však nyní z bělení udělat přednost! Budete k tomu potřebovat jen pár věcí:

  • Savo
  • rifle
  • šablonu
  • igelit

Pokud nemáte Savo ve spreji, budete navíc potřebovat ještě rozprašovač, do kterého bude potřeba jej přelít. Šablonu si vytvořte nejlépe z tvrdého papíru - čtvrtky. Použít však můžete i jiné věci, skvěle se hodí například i kus staré záclony, s pěkným vzorem nebo krajka.

Postup

Před samotným bělením je vhodné rifle nejdříve přežehlit. Pod místo, kde budete chtít vytvořit obrázek nebo vzor, vložte kus igelitu. Je potřeba jej použít z toho důvodu, aby Savo neprosáklo i na spodní vrstvu, mohlo by tam vybělit nevzhledné fleky. Poté přiložte šablonu. Pokud je šablona větší, rozhodně nic nezkazíte, když ji zafixujete. Nyní stačí šablonu přestříkat rozprašovačem a počkat 5-10 minut. Po uplynutí doby šablonu opatrně sejměte. Teď už stačí jen rifle vyprat. Vložte je do pračky a zapněte na klasický prací cyklus, jako obvykle. Přidejte do pračky trochu octa, tím se zbavíte nepříjemného zápachu ze Sava.

Nakonec, po usušení, můžete obrázek například domalovat barvami na textil.

Na co si dát pozor

Při bělení byste rozhodně měli dostatečně větrat. Dlouhé čichání výparů může být toxické.

Dále dejte pozor na to, ať nestříkáte velkou vrstvu, mohlo by tak dojít k rozpití, což by způsobilo nehezký výsledek. Pokud při sundávání šablony použijete k osušení starý hadr, rozhodně tím také nic nezkazíte.