Toto jsou polské produkty, se kterými byly dříve problémy. Kupovali jste je i vy?

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

V našich obchodních řetězcích koupíte hned celou řadu polských výrobků. Na některé z nich byste si ale měli dát opravdu pozor, mohou být totiž zdraví škodlivé. Za poslední dobu se vyskytlo hned několik druhů potravin, které pochází z polského výrobního průmyslu, které nejsou vždy bezpečné a jejich kvalita není nijak zvlášť vhodná pro naše tělo. Před řadou produktů nás varuje i samotné ministerstvo, protože se do našich kuchyní neměli dostat vůbec. O jaké produkty se jedná a co je na nich špatně se dočtete níže v článku. Zejména se jedná o masné výrobky a sýry, ale na tomto seznamu kromě nich najdete i sušenky nebo třeba kečup.

Pilos: zakysaná smetana

Výrobky značky Pilos jsou vyráběny zejména pro obchodní řetězec Lidl. Jinde je proto nekoupíte. Pokud ovšem patříte k lidem, kteří jezdí do Lidlu nakupovat rádi, měli byste zbystřit u této zakysané smetany. Tato smetana sice není zdraví škodlivá a konzumovat ji můžete bez obav, ale její kvalita není taková jako se udává. Tato zakysaná smetana by měla mít 18 %, po její koupi a provedení testů bylo ovšem zjištěno, že smetana obsahuje pouze 16 %. Jinak je úplně neškodná, pokud ji máte doma, v klidu ji zkonzumujte.

Pikok: pochoutkové párky

Tyto párky jsou velmi chutné a měli by být z kvalitního masa. Některým lidem, zejména těm, co moc nesolí, se však mohou zdát zbytečně moc slané. Podíl masa v těchto párcích je v pořádku, ale ta sůl není úplně tak, jak by měla být. Pokud se Vám párky zdáli moc slané, máte pravdu, že je tam té soli více, než by mělo být.

Bluedino: sýr Gouda a sýr Eidam

I Gouda od výrobce Bluedino měla problém se svým složením. Stejně jako u výše zmíněných pochoutkových párků byl problém s vyšším obsahem soli v sýru, než bylo uvedeno na obalu. Přílišné množství sol samozřejmě ovlivňuje chuť sýru, ale mimo jiné i zdraví, protože všichni víme, že přílišné množství soli v těle je nezdravé. Ani sýr Eidam od tohoto výrobce neprošel zkouškou. Tentokrát nebyl problém v množství soli, ale s množstvím sušiny v sýru, které bylo opět nižší, než mělo být.

Dále byste si měli dát pozor na kečup firmy Kclassic, který je specializovaná na obchodní řetězec Kaufland, ale třeba i na sušenky Tesco Wafers. Ani u jednoho z těchto produktů nebylo zboží odpovídající kvality. Nejsou to sice potraviny, které by Vám mohli poškodit zdraví, ale rozhodně nekupujete tyto potraviny v takové kvalitě, jak si myslíte.

👍 Tento návod je užitečný