Dejte sbohem pálení žáhy. Zaručený návod jak se této nepříjemnosti zbavit do pár minut. Zkuste ho i vy a nebudete litovat.

0
(0)

Dalibor , 30. 08. 2020

Existují bakterie, které odborníci znají pod jménem Helicobacter pylori. Ty infikují výstelku vašeho žaludku. Lidé, kteří tímto problémem trpěli, už ví, o co jde. Tyto bakterie jsou nebezpečné kvůli své asymptomatické povaze u většiny případů.
Bakterie v těchto nepříjemných případech způsobují nevolnost, nadýmání, zvracení, bolest žaludku nebo dokonce gastritidu. Zánět, který právě tyto bakterie způsobují, může způsobit chronický stres v žaludku, který může často zůstat bez povšimnutí a tím pádem i bez léčení.
Podle statistiky je 66 procent lidské populace infikováno bakterií Helicobacter pylori. V rozvojových zemích je procentuálně toto číslo ještě větší a dosahuje až k 80%. Jde o špatnou hygienu, která právě této bakterii prospívá.
Pokud žije tato bakterie právě ve vašem žaludku, může se tím zvětšit riziko rozvoje rakoviny žaludku až šestkrát a také je častou příčinou jiných závažných potíží, které jsou spojené se žaludkem a se střevy.
Existuje celá řada možností, jak tuto bakterii zničit, například pomocí antibiotik, ale ty mohou nebo nemusí bakterii úplně eliminovat. Navíc, antibiotika k tomu všemu ještě ničí bakterie dobré. Ale naštěstí se nemusíme obracet pouze na farmaceutické společnosti, protože si můžeme vystačit sami, účinně a levněji.
Jak přírodní cestou eliminovat bakterii Helicobacter pylori?

Med

Med je přírodní látka, která je obsažena v mnoha přírodních lécích. Med je využíván při léčbě mnoha zdravotních problémů, protože má velmi dobré antibakteriální účinky. Med zkracuje i domu léčební procedury. Abyste se zbavili právě této bakterie, je doporučeno zkonzumovat jednu polévkovou lžíci medu nalačno.

Brusinkový džus

Brusinkový džus patří k oblíbeným lékům na infekci gastrointestinálního nebo močového traktu. Brusinkový džus díky obsahu antibakteriálních látek dokáže léčit tyto problémy a eliminovat tak tuto bakterii.


Zelený čaj

V roce 2009 proběhla studie, která proběhla na myších. Ta ukázala, že zelený čaj může pomoci zabít a zpomalit růst bakterie Helicobacter. Studie zjistila, že pokud budete konzumovat zelený čaj, zabráníte tak infekci a zánětu žaludku. Pití zeleného čaje během infekce snížila závažnost gastritidy.


Česnek

Česnek patří mezi přírodní protizánětlivé látky, které podle všeho mají antibiotické vlastnosti. Česnek se dá konzumovat na spoustu způsobů. Syrový, vařený, v polévce … Studie provedena roku 2016 zjistila, že konzumací 2-3 stroužků denně se hodně sníží výskyt bakterie pylori.


Brokolicové klíčky

Brokolicové výhonky obsahují sloučeninu, která se jmenuje sulforafan. Ten je užitečný v boji proti bakterii. Snižuje i zánět žaludku a snižuje kolonizaci bakterií a jejich účinky. Klíčky dokonce zlepšili u spousty lidí kardiovaskulární faktory.
Co konzumovat, abyste se vyhnuli potížím s bakterií Helicobacter pylori?

Konzumujte více
- kefír
- chia semínka
- med
- maliny, jahody, ostružiny, borůvky
- křemíkovou zeleninu – brokolici

Vyvarujte se
- kofein
- nakládané potraviny
- kořeněná jídla
- Zrnka s nízkým obsahem vlákniny