Dejte obyčejný bobkový list do olivového oleje a TOTO se stane: Účinek, který vás překvapí

0
(0)

Dalibor , 25. 05. 2020

Bobkové listy jsou nejen oblíbeným aromatickým kořením, které nescházím snad v žádné kuchyni, ale také silnou léčivou silou, kterou můžeme využít pro naše zdraví. Přestože je bobkový list léčivý i sám o sobě, jeho účinky se ještě znásaobia, pokud ho spojíte s obyčejným olivovým olejem. Jde o starou a velmi účinnou léčivou kúru, kterou znali a využívali již v antickém Řecku.

Síla z přírody, kterou porovnávají s účinky aspirinu

Tento léčivý olej je extrémně účinný pro venkovní použití. Je velmi silný v boji proti revmatickým bolestem, migréně, akné, lymfatickým vředem a také na ušní infekce. Pro vnitřní použití se podával při bolesti břicha, na obnovu jaterních buněk a při onemocněních ledvin a močového měchýře. Kromě toho jde o výbornou prevenci proti mnoha nemocem a infekcím, především onemocněním srdce a cévní soustavy. Stejně jako aspirin má totiž tento olej schopnost zředit příliš hustou krev.

Jak ho vyrobit?

Potřebujeme:

  • 30 g bobkových listů
  • 250 ml ollivového oleje

Postup:

Sušené bobkové listy rozdrtíme na co nejmenší kousky a přendáme je do uzavíratelného skleněného poháru. Zalijeme olejem a necháme louhovat 15 dní na tmavém, chladném místě. Sem tam můžeme obsahem nádoby protřepat. Po uplynutí 14 dní scedíme a můžeme používat. Olej používáme na potírání - například v případě migrény potíráme spánky. Pokud jde o infekce uší, je dobré olej mírně nahřát a kápnout pár kapek do ucha. V případě bolesti břicha, problémů s ledvinami, játry či na posílení imunity užijte 1 / 2-1 lžičku oleje.

Speciální recept na revmatické bolesti a bolesti kloubů

Pokud chceme zmírnit revmatické bolesti připravme si silný výluh z bobkových listů. Suché bobkové listy (asi 40 - 50 g) zalijeme 70% -tním lihem a necháme jeden den louhovat v čistém sklenici na zavařování. Pak přidáme půl litru olivového oleje a celou směs přendáme do vodní lázně, kde zahříváme alespoň 4 hodiny na mírném ohni. Směs se nesmíme vařit, protože by se alkohol odpařilo. Nakonec olej scedíme a používáme na potírání bolestivých míst.