Další polské potraviny stažené z prodeje, před kterými inspekce varuje

0
(0)

Dalibor , 29. 09. 2022

SZPI zjistila závadné potraviny v provozovně Jednota v Uherském Ostrohu. Trubičky plněné krémem s kakaovou příchutí pocházejí z Polska, ale bez uvedení výrobce.

Výskyt alergenů

Rozbor vzorku odhalil výskyt alergenu, konkrétně arašídů. Ačkoli výrobce na obalu uvedl, že potravina "může obsahovat stopy sezamových semen, arašídů a jiných ořechů", naměřená koncentrace arašídů více než 300krát překračovala uznanou hodnotu "stop".

Proto se jedná o potravinu, která může představovat významné zdravotní riziko pro osoby s alergií nebo nesnášenlivostí na arašídy. Stejnou závadu však inspektoři zjistili i u jiných sušenek.

Další nevyhovující potraviny

Dalšími výrobky z Polska jsou oplatkové trubičky, Wafelki s příchutí cappuccina, Wafelki kakaowe a čokoládové sušenky Cookies Bergen s čočkou. Všechny tyto potraviny však výrazně překračovaly stanovené limity.

Ve všech výrobcích inspektoři zjistili, že množství arašídů několikanásobně překračuje množství, které lze zjistit jako "stopy". SZPI radí všem spotřebitelům s alergií nebo intolerancí na arašídy, kteří mají danou potravinu doma, aby ji nekonzumovali.

Zdroj: eurozpravy.cz