Udělala se vám na krku někdy podobná boule? Pokud ano, tak byste si měli tento článek rozhodně přečíst.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Epidermoidní cysty nebo tukové cysty jsou u mnoha lidí něco opravdu běžného Nazývají se také mazové cysty, ale není to úplně správné označení. Skutečné mazové cysty jsou vzácné a pocházejí z mazových žláz, které mají za úkol promazat pokožku a vlasy. Epidermoidní cysty obvykle nevyžadují léčbu, pokud nezpůsobují bolest. Infekce nebo jejich vzhled však někdy vedou lidi k jejich odstranění. Ačkoli existuje mnoho lékařských klinik specializujících se na jeho odstranění, mnoho lidí se rozhodlo pro přirozenější přístup k jejich léčbě. Zkuste to i vy.

Jablečný ocet

Používá se k ochraně pokožky před bakteriemi a v boji proti infekcím. Jednoduše naneste ocet na infikovanou oblast a zakryjte obvazem. Tento proces by měl být prováděn jednou denně po dobu jednoho týdne, dokud se nevytvoří tvrdá vrstva kůže, kterou budete muset odstranit.

Pampeliška

Smíchejte lžíci pampelišky s vodou. Tuto směs přiveďte k varu a na mírném plameni zahřívejte 45 minut. Poté směs přeceďte a pijte nejméně 4krát denně, maximálně 10 dní.

Epsomská sůl

Pomůže vám s bolestmi a záněty. Naplňte vanu velkým množstvím vody a soli a chvíli se v ní koupejte.

Aloe vera

Aloe vera je rostlinka účinná na celou řadu kožních problémů:

  • spáleniny od slunce,
  • popáleniny,
  • záněty,
  • akné a další.

Gel z aloe naneste přímo na cystu nebo pijte šťávu z aloe vera.

Mléko

Ponořte čajový sáček do mléka a umístěte jej přes cystu. Nechte působit přes noc. Pokud to uděláte opakovaně, její velikost se zmenší a rychle se uzdraví.

Med

Med je známý pro své antivirové či antibakteriální vlastnosti a používáme ho na celou řadu kožních problémů. Pro odstranění cyst si z medu, pšeničné trávy a banánu vytvořte pastu, kterou nanesete na postiženou oblast. Zafixujte obvazem a nechte působit přes noc.

Ricinový olej

Zahřejte ricinový olej a naneste jej přímo na cystu. Zafixujte obvazem a nechte působit přes noc.

👍 Tento návod je užitečný