Čtyři důvody, které vás přesvědčí, proč byste nikdy neměli spát na pravém boku! Tímto si ušetříte mnoho utrpení.

0
(0)

Dalibor , 11. 03. 2020

Spánek je velmi důležitý, protože během něj tělo regeneruje a také čerpá energii. Bohužel žijeme v domě, kdy mnoho lidí spí nedostatečně, což se následně projevuje i na jejich zdraví, ale i na jejich chování. Řada lidí kvůli svým povinnostem pozdě usíná a brzy vstává, zatímco jiní zase trpí nespavostí, například kvůli stresu a dalším problémům.

A pak je tu ještě jeden problém. Špatná poloha při spánku, která také může způsobovat celou řadu problémů. Pokud je chcete minimalizovat, doporučujeme spát na boku, a to vždy na pravé levé. Proč? Důvodů je hned několik.

Eliminujete pálení žáhy

Pokud vás trápí pálení žáhy, můžete využít různé tablety nebo nápoje, stejně jako například jedlou sodu. Vhodnou pomocí však je také správná poloha při spánku. Pokud víte, že by vám večera mohla způsobovat problémy, lehněte si na levý bok a vše bude v pořádku. To vám garantujeme.

zmírněte chrápání

Pokud chrápete hodně, může to obtěžovat nejen ostatní členy vaší rodiny, ale může to vzbudit i vás samotných. A to výrazně naruší celkový průběh spánku. Pokud chcete Chrápání omezit, rozhodně si lehněte na levý bok. Bude se vám lépe dýchat pokud chrápání vůbec nedojde. Konečně se vyspíte jako vy, tak i členové vaší domácnosti.

podpoříte lymfu

Lymfatický systém je velmi důležitý, protože má celkově pozitivní vliv na látkovou výměnu v těle. Pokud má všechno fungovat tak jak má, je třeba respektovat nejen zásady správného životního stylu. je třeba i správné spát. A to na levém boku, čímž optimalizujete lymfu.

Zlepšíte zdraví svého srdce

Ano, i to dokáže tato poloha ovlivnit. Vše vychází ze zjištění Dr. Johna Douillard který zkoumal vliv gravitace na průtok krve. A zjistil, že spaní na levém boku je pro lidské tělo mnohem lepší volbou. Krev do srdce totiž proudí snadněji. Ideální volba i pro toho, kdo má srdce slabé a nechce ho příliš namáhat.