Jedna z nejtrapnějších věcí je zápach z úst. Jaké jsou jeho příčiny a jak se ho jednoduše zbavit?

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Zápach z úst, problém, se kterým bojují lidé po celém světě. Nemusíte ani jíst jídlo, které ho způsobuje. Spousta lidí se zápachem bojuje, i když o sebe dbají. Zápach je ale společensky nepřijatelný, lidé se často stydí hovořit s ostatními a narušuje to také osobní vztahy.

Jaké jsou příčiny zápachu?

Nejčastější příčinou je kouření. Kuřáci mají v tomto ohledu velkou nevýhodu. Tabák navíc způsobuje záněty dásní a také mění strukturu slin. Dalším důvodem jsou usazeniny jídla, které nám zůstane mezi zuby. Jídlo zapříčiní, že se v našich ústech rozmnožují bakterie, které ovlivňují náš dech. S tím souvisí také špatná ústní hygiena. Nejenže vám bude zapáchat z úst, navíc můžete dostat zánět ústní dutiny. Mezi méně známou příčinu patří užívané léky. Některé z nich totiž snižují produkci slin, což má opět za následek množení bakterií. Co pomáhá jako prevence zápachu?

  • Čistění zubů po každém jídle
  • Vynechávat hodně kořeněná jídla
  • Zbavit se zlozvyků jako je kouření nebo pití alkoholu

Recept na zápach z úst najdete i doma ve spíži

Citron je základní surovina, kterou najdeme snad v každé domácnosti. Toto exotické ovoce vám pomůže od problému se zápachem. Potřebujete pouze půl citronu, nejlépe bio, a hrnek horké vody. Tento přírodní lék snadno namícháte. Vymačkejte půlku citronu, nastrouhejte jeho kůru a promíchejte se šťávou. Přidejte hrnek vody a opět zamíchejte. Můžete přidat i med, a pijte po celý den. Určitě po nějaké době pocítíte, že se váš dech zlepšil. Citron je totiž bohatý na vitamín C a také je plný oxidantů. Dalším jídlem, které vám může pomoci se zápachem z úst je třeba meloun nebo bobulovité ovoce.

Dalším pomocníkem jsou i zelené čaje, které v sobě mají antibakteriální složky a pomohou vám udržet si svěží dech. Nezbytné jsou také pravidelné návštěvy zubaře, který vám pomůže najít vhodné prostředky k tomu, abyste se zápachu z úst snadno zbavili.