Někdo ji přirovnává k chemoterapii a lidé s rakovinou ji milují. Koukněte se proč je červená řepa tak unikátní.

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2021

Červená řepa je velmi známá zelenina doporučovaná pro mnohé vitaminy. Nedodává ale tělu jen důležité živiny, ale dokáže si poradit s mnohými nemocemi. Červená řepa je bohatá na mnohé živiny, zejména pak hořčík, zinek, vápník, jód, chlór, sodík a mnoho dalších. Díky tomu, že červená řepa obsahuje chlór, umožňuje také správné fungování orgánů. Také čistí ledviny, žlučník a lymfu. Už proto bychom všichni měli zařadit řepu do svého jídelníčku.

Právě díky bohatým živinám, které jsou v červené řepě obsažené si poradí s mnohými problémy, kterými pro příklad mohou být:

  • cukrovka
  • problémy se spánkem
  • slabý imunitní systém
  • vysoký krevní tlak

S jakými zdravotními problémy pomáhá červená řepa

Červená řepa zlepšuje průtok krve do mozku. Zároveň obsahuje látku, která podporuje zdravou funkci jater a zajišťuje jejich detox. Je plná železa a minerálů, které regenerují červené krvinky, díky tomu se pomocí červené řepy dají léčit problémy způsobené s menstruací i menopauzou. Řepná šťáva má protinádorové účinky, která chrání buňky a regeneruje buňky nové. Také snižuje vysoký krevní tlak. Červená řepa rovněž zvyšuje imunitu a je protizánětlivá. Pomůže Vám i se zácpou. Řepná šťáva je také velmi prospěšná pro svaly. V neposlední řadě obsahuje červená řepa vysoký podíl kyseliny listové, která pomáhá v boji proti vráskám a mnoha dalším kožním onemocněním. Pravidelná konzumace řepné šťávy poskytne pokožce zdravý vzhled.

Jak nejlépe červenou řepu konzumovat

Jak je vidět, řepa a její řepná šťáva jsou velmi prospěšné pro lidské tělo. A to jak pro to zdravé, které ve zdravosti podpoří, tak i pro to nemocné tělo, kterému od nemocí pomůže. Řepa se dá konzumovat hned na několik způsobů. Lze koupit řepnou šťávu, řepu jako takovou, ale i upravenou například tu nakládanou. Nejvyšší podíl vitaminů a minerálů má samozřejmě řepa čerstvá, tedy ta syrová. Ta syrová také nejvíce pomůže při různých problémech, právě proto, že obsahuje nejvíce přínosných látek.

👍 Tento návod je užitečný