Ukážu vám, proč nalévám jednou za týden do nádržku od záchodu aviváž. Měli byste to dělat i vy.

0
(0)

Dalibor , 28. 11. 2020

V každé vodě jsou rozpuštěné minerální soli. V některé více, v některé méně. Protože v nádržce splachovače voda stojí, soli mají možnost se z vody vylučovat, a postupně obalovat stěny, a také splachovací mechanismus. To má za následek, že nám do záchodové mísy teče špinavá voda, a vlivem usazenin má může splachovací mechanismus začít protékat. Účet za vodu pak může být pro mnohé šok. Kdo je šikovný domácí kutil, dokáže celou nádržku rozebrat, vyčistit ji, a zase smontovat. Jen nezapomeňte, že po dobu takové opravy je třeba mít zásobu na splachování třeba v několika kbelících. Daleko více účinné je podobným problémům předcházet. Jako obvykle je prevence levnější než řešení následků. Můžete do nádržky přilívat rozpouštěče solí, které zakoupíte v drogeriích, nebo si poradit jinak.

Pomoc hledej doma, všichni ji máme po ruce

Jako obvykle pomáhají kyseliny, nebo louhy. Obyčejný ocet, kyselina citrónová, nebo pak silnější nám pomohou. Jako prevenci ji však nedoporučujeme. Zde je na místě úplně jiný prostředek. A jako obvykle ho máme doma. Aby nám vydržel v nádrži co nejdéle, postupujte takto. Vezměte plastovou lahvičku, do které nalijete aviváž na prádlo. Když vypustíte z nádržky u splachovače vodu, lahvičku tam postavte. Předtím do ní ale vyvrtejte pár dírek. Stačí malé, aby aviváž hned nevytekla do nádržky. A při každém spláchnutí se do vody uvolní trochu aviváže. Ta udrží vaše splachovadlo v dobré kondici. Stejnou službu prokáže i tuba se zubní pastou. Čím víc aromatická, tím lépe. Stačí tubu připevnit do nádržky, udělat do ní několik malých otvorů, a na dobu 2 – 3 měsíce, máte o čistění a odstranění zápachu postaráno.

Rychlé odstranění zápachu, když má přijít návštěva

Zdá se vám, že vaše toaleta zapáchá? Než stihnete problém vyřešit, ohlásí se nenadálá návštěva. Zkuste použít trik letušek. Ty vezmou čerstvě namletou kávu, dají ji do šálku a postaví na toaletu. Trochu kávové sedliny pak nalijí přímo do záchodové mísy. No a zápach je pryč. Stejně tak vám čerstvě umletá káva dokáže osvěžit vzduch v pokoji, a zbaví vás obtížného hmyzu, kterému se vůně kávy ani trochu nezamlouvá.

A jedna rada na závěr

Když chcete mít záchod i koupelnu hezky voňavou, tak kromě kupovaných vůní, zkuste používat vůni bylinek a koření. Různé směsi vložené do sklenic, které rozmístíte na policích, nebo okenním parapetu dokáží zázraky. Tak jen s chutí do toho.