Co se stane s vaším tělem, pokud budete pít každé ráno vlažnou vodu na prázdný žaludek.

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2020

Většina lidí ráno po probuzení vypije sklenici kávy nebo čaje. Téměř nikdo však nepije obyčejnou čistou teplou vodu.

Po přečtení tohoto článku však s velkou pravděpodobností změníte svou každodenní rutinu.

Pití teplé vody na prázdný žaludek každé ráno má na tělo mnohé pozitivní účinky, například zlepšené trávení, odvádění toxinů, zmírnění křečí, zlepšení cirkulaci krve a podobně.

Pojďme se nyní blíže podívat na to, proč mnozí odborníci na zdraví doporučují tento ranní rituál. Následujících 6 věcí ve vás nastartuje sklenici teplé vody.

1. Hubnutí
Pouze jeden 2 dcl sklenici teplé vody vypitý ráno vám dokáže pomoci časem shodit nadbytečná kila.

No není to úžasné?

Teplá voda totiž zvyšuje vaši tělesnou teplotu. To vede ke spalování dodatečných kalorií. Pomáhá také ledvinám a dalším vylučovacím orgánům jako jsou játra, žlučník nebo plíce.

2. Zlepšení metabolismu
Sklenici teplé vody před snídaní vám uleví v případě výskytu bolestí žaludku. Kromě toho, podpoří a zrychlí i váš metabolismus.

Když metabolismus a biochemické procesy probíhají tak, jak mají, budete se lépe cítit, mít více energie a únava se vám bude vyhýbat.

3. Oddálení stárnutí
Nikdo nemá rád předčasné stárnutí, ale zvláště to platí pro ženy. Tomuto se dokážete vyhnout jednoduše tak, že si dáte každé ráno jeden sklenici teplé vody.


Toxiny v těle totiž poškozují buňky a urychlují proces stárnutí. Teplá voda je pomáhá z těla odstraňovat a tím zpomaluje stárnutí.

Kromě toho, zvýší se i pružnost vaší pokožky, což jinými slovy znamená, že se vám zmenší vrásky.

4. Zvýšená cirkulace krve
Další věcí, kterou pro vás zajistí teplá voda vypitá na lačný žaludek, je zlepšená cirkulace krve.

Lepší prokrvení pro tělo znamená lepší zásobování buněk kyslíkem a živinami, lepší odstraňování metabolického odpadu buněk, zmírnění problémů se studenými končetinami a mnohé další pozitivní věci.

5. Detoxikace vnitřních orgánů
Teplá voda v žaludku a střevech nastartuje žaludeční sliznice pro vylučování trávicích šťáv, zlepší přechod potravy střevy, její dokonalejší strávení a nakonec i pravidelnost stolice.

Do těla se tak dostane méně toxinů z potenciálně nestrávené potravy. Dostatek vody zároveň pomáhá vnitřním orgánům vylučovat nepotřebné látky ať už do krve, nebo pomocí lymfy.

6. Zmírnění bolestí
Teplá voda dokáže zmírňovat bolesti a křeče během menstruace. Zrelaxuje totiž svaly, čímž uvolní i mnohé zdroje bolestí.

Teplá voda se nehodí jen na křeče vyplývající z menstruačního cyklu, ale na jakýkoliv druh křečí. Zlepšuje cirkulaci krve v kapilárách a uvolňuje svalové napětí.