Co se stane s vaším tělem, když každé ráno vypijete ananasový džus

0
(0)

Dalibor , 09. 02. 2020

Ayurvédské filozofie vychází z přesvědčení, že pravidelné každodenní následování nějaké rutiny dokáže ve vás vybudovat odolnost vůči konkrétních chorobám.

Jednou z takových doporučených rutin je začít váš den zdravým ranním rituálem, jakým je například vypití sklenice čerstvé ananasové šťávy jakmile první věc po probuzení.

Co obsahuje ananasová šťáva?

Ananasová šťáva je plná vzácných a pro tělo velmi významných miktonutrientov.

Obsahuje například extrémně přínosný enzym bromelain nebo přírodní formy vitaminu C (silný antioxidant).

Tyto dvě látky hrají klíčovou roli při hojivých procesech v těle.

Pojďme se ale nyní blíže podívat na 10 věcí, které se začnou s vaším tělem dít po dlouhodobější pravidelné konzumaci čerstvé ananasové šťávy.

1. Potlačil se záněty, včetně chronických

Zmíněný enzym bromelain je nesmírně silné protizánětlivé činidlo. Podporuje naše tělo při eliminování toxinů za současného potlačení zánětů ve všech orgánech a tkáních.

Když užíváte ananas nebo pijete z něj čerstvou šťávu pravidelně, lépe se vám budou hojit úrazy ze sportu, ale i různé druhy artritídnych či revmatických bolestí kloubů.

2. Podpoří se hubnutí

Ananas má vysoký obsah vlákniny, která je nezbytná pro správné trávení. Pomáhá vám také cítit se plnějšími a sytějšími po delší dobu.

Proto, pokud vypijete ananasovou šťávu hned po probuzení, sníží se vaše žádostivost po sladkém nebo mastném jídle v průběhu dne.

Obsah thiaminu zase napomáhá zlepšovat metabolismus prostřednictvím účinnější konverze sacharidů na energii.

3. Vyplaví se parazity z střev a jater

Další z vlastností enzymu bromelainu je, že vyvolává vyplavování parazitů z těla.

Podle některých zdrojů, 3 denní ananasová dieta dokáže zneškodnit dokonce i tasemnici.

4. Zregulovat se štítnou žlázu

Bromelain a jód nacházející se v ananasu pomohou napravit několik autoimunitní onemocnění. Mezi ně patří i zmírnění příznaků spojovaných s narušenou funkcí štítné žlázy.

5. Nastane rovnováha elektrolytů v těle

Ananas obsahuje vysoké množství draslíku, který je nezbytným elektrolytem a minerálům účastnícím se velkého množství chemických reakcí v těle a také udržuje osmotickou rovnováhu buněk.

Často je však draslík vytlačován sodíkem, který kromě udržování osmózy má i několik škodlivé účinky, jako například to, že vyvolává vysoký krevní tlak.

Dostatek draslíku pomáhá také předcházet svalovým křečím.

6. Eliminují se toxiny a těžké kovy

Vysoký objem vlákniny, více antioxidantů a prospěšných enzymů vyskytujících se v ananasu funguje výborně při detoxikaci našeho těla od toxinů a těžkých kovů.

7. Zlepší se trávení
Enzym bromelain má podobné účinky jako tělu vlastní proteolytické enzymy trypsin a chymotrypsin, které jsou zodpovědné za trávení bílkovin.

V případě nedostatku jejich tak dokáže bromelain účinně nahradit.

8. Posíleny dásně a vybělí zuby

Podle jednoho výzkumu provedeném Dr. Frawleyom, funguje bromelain z ananasu jako přírodní bělič zubů.

Tento enzym je také efektivní při rozpouštění zubního kamene a posilování dásní tím, že účinně odstraňuje příčiny zánětů dásní.

9. Zlepší se zrak

V ananasu se nachází také poměrně hodně beta karotenu, formy vitaminu A, který je důležitý pro zdravý zrak.

Podle studie publikované v archivu oftalmologie, konzumace alespoň 3 porcí ananasu denně může být nápomocná při snižování věkem podmíněné makulární degenerace.

U starších lidí je toto onemocnění hlavní příčinou ztráty zraku.

10. Předejde se nebo potlačí rakovinové onemocnění

Podle výzkumu publikovaného v Planta Medica, se bromelain ukázal jako mnohem efektivnější látka na nádory než standardní chemoterapie 5-flóruracil používaná k léčbě rakoviny.

Uvedený výzkum zahrnoval testy na zvířatech.

Výzkumníci zjistili, že protirakovinné účinky bromelainu byly mnohem lepší než 5-flóruracilu. Jeho index přežití byl vyšší až o 263% oproti kontrolní skupině.