Co se stane s vaším tělem, když budete pít denně mrkvový džus?

0
(0)

Tomáš , 23. 07. 2021

Všichni velmi dobře víme, že mrkev je velmi zdravá. Navíc je považovaná za jednu z nejoblíbenějších druhů zeleniny. Je velmi univerzální, protože ji můžete jíst syrovou, vařenou i ve formě šťávy. Charakteristickou látkou je alfa-karoten, beta-karoten, minerály, vláknina a vitamíny A, B, C a K. Obsahuje ale také lutein a zeaxanthin. Co se stane, když ji budete konzumovat každý den?

Posílíte imunitu a srovnáte hladinu cholesterolu i cukru

Vypití jedné sklenice mrkvové šťávy každý den pomáhá posílit imunitní systém. To je důležité nejen během zimy, ale během celého roku. Mrkev pomáhá tělu bojovat s volnými radikály, chrání před škodlivými viry, bakteriemi i záněty v těle. Mrkvová šťáva obsahuje vitamíny a minerály (K, B6, fosfor a draslík), které pomáhají posilovat nervový systém a zlepšují také kosti a mozek.

S vysokou hladinou cukru v krvi nebo s vysokým cholesterolem bohužel bojuje mnoho lidí. Mrkvová šťáva udržuje jejich správnou hladinu, a to především díky přítomnosti draslíku. Máte-li potíže s těmito zdravotními stavy, měli byste mrkev konzumovat každý den. Díky tomu se možná vyhnete nutnosti užívání léků na předpis.

Pro zdraví jater, kůže i kostí

Mrkvová šťáva pomáhá detoxikovat játra. Pravidelná konzumace dostatečného množství mrkvové šťávy může pomoci odstranit přebytečné a škodlivé toxiny z jater. Krev se nemůže zbavit všech toxinů z těla přes ledviny, a proto se vylučují kůží. Mrkev přitom s tímto procesem hodně pomáhá a pomůže vám k mnohem lepšímu zdraví.

Antioxidanty a minerály z mrkvové šťávy způsobí, že vaše pokožka bude vypadat mladě a zdravě. Kromě toho budou chránit kůži před sluncem, zlepší její tón a omezí poškození či jizvy. Mrkvová šťáva obsahuje také vitamín K, který v příliš surovinách nenajdeme. Tento vitamín přispívá k budování bílkovin v těle. Podporuje proces, který způsobuje rychlejší hojení, když máte zlomenou kost.

Zdravá ústa i srdce

Mrkev obsahuje živiny, které posilují schopnost těla bojovat proti bakteriím, které se tvoří v ústech. Má také antibakteriální vlastnosti, které pomáhají předcházet zubním kazům. Chcete-li mít zdravá ústa i zbytek těla, rozhodně byste na pravidelnou konzumaci mrkve neměli zapomínat. V neposlední řadě posílí také vaše srdce díky bohatému množství vlákniny a antioxidantů.