Co se stane s tělem, pokud budete pít vodu s česnekem každý den? Voda s česnekem má pro tělo blahodárné účinky

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2022

Všichni víme, že česnek je skutečně prospěšný pro naše zdraví a imunitní systém. Avšak možná i proto, že je běžně dostupný, občas zapomínáme, jakou úžasnou léčivou sílu tento aromatický přírodní lék má. Už jste někdy slyšeli o česnekové vodě? Dnes si řekneme více o její blahodárných účincích na náš organismus.

Pokud budete pít česnekovou vodu každý den, čekají vás tyto pozitivní vlivy na vaše tělo

1. Zdravější ledviny

Infekce ledvin jsou vždy nepříjemné. Ale česneková voda dokáže těmto potížím zabránit. Pokud jste náchylný na záněty ledvin či močového měchýře, měli byste vypít sklenici česnekové vody každé ráno.

2. Snižuje krevní tlak

Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, česnek zabírá fantasticky. Česneková voda bude pro vás hotovou spásou. Jakmile se budete cítit špatně, jednoduše si nalijte sklenici česnekové vody. Pomůže také snížit hladinu cholesterolu. Pozor však na kombinaci s léky na snížení tlaku. Před pravidelným užíváním se pro jistotu poraďte se svým lékařem.

3. Vaše hladina cukru v krvi bude pod kontrolou

Výzkum realizovaný Fakultou přírodních věd v Kuvajtu ukázal, že surový česnek může snadno snížit hladinu glukózy v krvi. Další důvod, proč byste měli česnekovou vodu zařadit do svého denního pitného režimu.

4. Pro silné kosti

Česnek prospívá kostem a snižuje riziko vzniku osteoartritidy. Pomáhá udržovat v těle zdravou hladinu estrogenu, čímž snižuje riziko řídnutí kostí například po menopauze.

5. Zlepší se váš zrak

Česnek snižuje oční tlak a bojuje proti bakteriím, které způsobují zánět rohovky. Česneková voda tedy prospívá i vašim očím.

6. Vaše tréninky budou efektivnější

Česnek má určitý vliv na únavu po cvičení, proto je již po staletí používán i proti únavě. Navíc váš trénink bude díky česnekové vodě účinnější.

7. Váš mozek bude fungovat lépe

Česnek zpomaluje stárnutí buněk a výzkumy dokázaly, že zlepšuje i funkce mozku. Snižuje riziko vzniku demence, která způsobuje potíže s myšlením a postupně i ztrátu paměti. Dokonce snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Česnek obsahuje důležitý antioxidant, díky kterému ráno proberete svůj mozek k lepší činnosti.

8. Zhubnete

Věřte tomu nebo ne, česneková voda vám pomůže mimo jiné rychlejší shodit přebytečné kilogramy. Pokud ji budete pít ráno ještě před snídaní, probudí trávicí systém a zajistí jeho správné fungování.

9. Vaše pokožka bude zdravější

I vaše pokožka ocení tuto malou změnu. Pokud trpíte akné, déle už nečekejte a začněte pít česnekovou vodu. Má totiž výjimečné protizánětlivé vlastnosti, díky kterým se zbavíte tohoto nepříjemného problému jednou provždy.

10. Vaše tělo bude zbavené toxinů

I když vaše tělo dělá vše, co je v jeho silách, aby se zbavilo toxinů, někdy je užitečné ho cíleně detoxikovat. Česneková voda je ideální jako podpůrný nápoj v době detoxikace organismu, protože odstraňuje toxiny z těla jemně a přirozeně.

Příprava česnekové vody

Prolisujeme pár očištěných stroužků česneku do pitné vody, dobře promíchejte a česneková voda je připravena. Pijte ráno na lačný žaludek.

TIP: V době chřipky je účinný i česnekový čaj. Nadrobno nakrájený česnek (3-4 stroužky) přidejte do vody a nechte sevřít. Můžete dochutit kvalitním medem a citrónovou šťávou. Před spaním vám tento čaj pomůže relaxovat.