Co se stane s tělem, pokud budete jíst okurky každý den? Vliv okurek na zdraví je velký

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2022

Předpokládá se, že všechny druhy ovoce a zeleniny by se měly jíst jen čerstvé. Po tepelném zpracování obsahují jen setinu vitamínů a minerálů, což znamená, že již nejsou prospěšné tak, jako dříve. Nakládané okurky však dokážou tuto teorii vyvrátit. V následujícím článku se dozvíte důvody, proč byste je měli konzumovat bez pochybností a jak ovlivňují vaše zdraví.

Aktivují trávicí systém

Kyselé okurky jsou bohaté na vlákninu. Přispívají k revitalizaci trávicí soustavy a lépe procházejí trávicím traktem. Kromě toho, podporují rychlejší hubnutí. Překvapeni? My také!

Předcházejí rakovině

Jakákoli zeleninová směs, včetně kyselých okurek je skvělým zdrojem pro alkalizaci těla. Zatímco si vychutnáváte tento křupavý produkt, on tlumí růst nebezpečných buněk a má protirakovinné účinky.

Řídí vznik střevních mikrobů

Při procesu fermentace se vytváří kyselina mléčná. Tak do našeho těla přináší prospěšné bakterie snižující hladinu tuku v krvi. Výsledkem je výrazně snížení krevního tlaku.

Odstraňují toxiny

Kyselé okurky vám pomohou zbavit se špatného cholesterolu a podporují rychlé trávení proteinů.

Obohaceno o vitamíny

Přestože je známo, že vitamin C obsahují zejména oranžové a žluté produkty, v kyselých okurkách o něj také ne nouze. Pokud jsou vaše svaly napjaté nebo jste příliš unavení, snězte pár okurek.

Pozitivní účinky mají nejen samotné okurky, ale také nálev, ve kterém se nacházejí. Je nasycený šťávou ze zeleniny, esenciálními oleji pepře a enzymy. Také obsahuje draslík, který je známý pro usnadnění stavu po prohýřené noci. Lidé s onemocněním ledvin a také těhotné ženy by si měly dopřát kyselé okurky klidně i ve větším množství.