Podívejte se, co se stane s vaším tělem 10 hodin po nalakování nehtů. Neuvěříte!

4.6
(63)

Dalibor , 21. 12. 2019

Jak všichni víme, není vhodné příliš časté používání laku na nehty. Vaše nehty se začnou vysušovat a začnou žloutnout. Ukázalo se však, že tento typ kosmetiky může způsobit mnohem vážnější poškození vašeho zdraví.

Nechceme od vás, abyste zcela upustily od laků na nehty. Místo toho vám však nabízíme seznam negativních účinků.

Nebezpečí lakování nehtů spočívá v jeho toxicitě. Některé moderní kosmetické přípravky pro péči o nehty obsahují tyto komponenty, které mohou vážně poškodit vaše zdraví:

Nebezpečí pro zdraví

Toluen

Rozpouštědlo, které dodává nehtům hladký povrch a zachovává pigment. Toluen může ovlivnit centrální nervový systém a způsobit reprodukční poruchy. Bolesti hlavy, slabost, mdloby a nevolnost jsou jen některé z pravděpodobných následků použití laku na nehty.

Formaldehyd

Bezbarvý plyn, který pomáhá zvyšovat životnost laku. Pokud trpíte alergiemi, kontakt s formaldehydem může způsobit dermatitidu a možné chemické popáleniny. V závažnějších případech může způsobit poruchy srdečního rytmu, křeče a rakovinu.

Pro vůni se používá dibutylftalát. Přítomnost této nebezpečné složky může způsobit endokrinní poruchy, gynekologická onemocnění a onemocnění dýchacího traktu.

Vědci provedli studii se skupinou 24 žen. 6 hodin po malování nehtů většina účastnic vykazovala zvýšenou hladinu difenylfosfátu - derivátu trifenylfosfát, který se tvoří v procesu metabolismu. 10 hodin po začátku experimentu se hladiny difenylfosfátu v tělech všech účastnic zvýšil na 7-násobek normy. Tyto výsledky jsou opravdu alarmující !!!

Jak vybrat správný lak na nehty?

Některé balení a lahvičky na nehty mají speciální označení:

" 5-Free " znamená, že výrobek neobsahuje formaldehyd, jeho derivátové pryskyřice (formaldehydové pryskyřice), toluen, dibutylftalát nebo kafr.
" 3-Free " znamená, že lak neobsahuje pouze tři škodlivé složky: formaldehyd, dibutylftalát a toluen.

Před zakoupením laku na nehty nejprve věnujte pozornost složkám a pamatujte - vaše zdraví je ve vašich rukou!