Nikdo nechápal, proč tento muž lije mléko do lahve od Coca Coly. Výsledek nám vše vyrazil dech.

0
(0)

Dalibor , 31. 05. 2021

Kdo nezkoušel s kolou různé chemické pokusy jako dítě, ten by mimo dění. V dnešní době najdete na internetu spoustu videí, které ukazují, co všechno coca-cola dokáže a na co všechno se může použít. Věděli jste, že skvěle vyčistí například toaletu? Díky látkám, které obsahuje, zničí bakterie a další nečistoty.

Coca-cola je oblíbeným nápojem po celém světě

Tento nápoj se hodí nejen k pití, ale můžete s ním doma vyzkoušet různé pokusy, vařit ji jako vodu nebo dokonce smíchat s bonbony mentos, určitě takovými zkouškami pobavíte nejen své děti, ale také okolí. Zajímavým testem je také smíchat cola-colu s obyčejným mlékem. Smíchejte obě suroviny, nechte několik hodin stát na místě a složení coca-coly se naprosto změní.

Kyselina fosforečná reaguje s vápníkem, které se v mléce nachází. Můžete při sledování experimentu přehodnotit své stravovací návyky, protože uvidíte, co udělá složení coca-coly s vašimi kostmi v těle. Nadměrná konzumace šumivých sladkých nápojů vás může dostat do zdravotních problémů, jako je osteoporóza nebo dokonce obezita. Proto jejich spotřebu omezte na minimum a dopřejte si je opravdu výjimečně.

Coca-colu můžete využít také na čištění domácnosti

Coca-cola skvěle odstraní mastné fleky nejen na oblečení, ale také na různých druzích materiálu. Můžete ji nalít také do zahrady, protože odpudí hlemýždě, kteří ničí celou úrodu. Můžete ji nalít také do rychlovarných konvic místo octa nebo jedlé sody, odstraňuje usazeniny a také se hodí jako první pomoc při skvrnách od krve.

Nalít ji můžete také do toalety, protože skvěle odstraní bakterie a další nečistoty. Vyleští kohoutky a baterie, můžete do ní namočit také vzácné mince, které se následně budou krásně lesknout. Venku s ní můžete vyčistit dokonce bazén, protože odstraní rez. Pokud se vám dostala do vlasů žvýkačka, nemusíte zoufat a pramen vlasů stříhat. Namočte ho do coca-coly, nechte pár minut působit a bude po problému.