Nakrájela česnek a vložilo ho do mikrotenového sáčku. Tato metoda jí pomohla vyřešil spoustu zdravotních problémů.

0
(0)

Dalibor , 08. 10. 2020

Potírat si nohy česnekem na první pohled vypadá podivně a hloupě. Důvod nemusí být tak zřejmý, ale sami uvidíte, že se vám tento experiment vyplatí. Provedení je přitom velmi jednoduché. Stačí, když stroužek česneku nakrájíte na několik kusů nebo plátky, vložíte je do plastového sáčku, do kterého poté vložíte nohy. Po několika hodinách ke svému překvapení ucítíte chuť česneku v ústech.

Úžasná věda

Ptáte se, jak je to možné, když máte česnek na nohou? Odpověď se skrývá ve vlastnostech alicinu. Vědci zjistili, že tato látka je schopna proniknout lidskou kůže a cestovat tělem. Může se tak dostat odkudkoli na těle, dokonce i od nejvzdálenějších nohou až k ústům. O výhodách česneku ví téměř každý. Nejčastěji používáme tento nepříjemně vonící přírodní lék:

  • pro posílení imunitního systému,
  • při nachlazení (podporuje pocení, pročišťuje dýchací cesty, podporuje odkašlávání),
  • při detoxikaci organismu (odstraňuje střevní parazity).

Velmi specifická zelenina

Česnek má zvláštní vůni a pomáhá při nachlazení díky přírodnímu antibiotiku s názvem alicin. Tato organická sloučenina má silné protizánětlivé, antibakteriální, imunostimulační a dezinfekční vlastnosti. Zároveň má také schopnost snižovat lipoproteiny při nízké hustotě krve, která se běžně nazývá špatným cholesterolem.

Z tohoto důvodu ti, kteří rádi dochucují jídlo česnekem, mnohem méně často trpí aterosklerózou a jejími nebezpečnými následky. Těmi je především infarkt maokardu, cévní mozkové příhody a další onemocnění kardiovaskulárního systému. Alicin snadno prochází buněčnými membránami a vstupuje do krevního řečiště podkožními cévami. Používat ho proto můžete i zevně.

Jak používat česnek externě

Existuje hned několik metod, které můžete využít, pokud nechcete česnek přímo konzumovat. Mezi základní postupy patří obklady při nachlazení, třetí česneku do kloubů nebo si dát při bolesti ucha na půl hodiny do ucha stroužek česneku zabalený v měkké látce.