Co se může stát, pokud sedíte se zkříženýma nohama?

0
(0)

Dalibor , 19. 03. 2021

Spousta lidí se stará o své zdraví, jak nejlépe umí. V článku najdete pět důvodů, proč byste se měli vyhnout sezení se zkříženýma nohama. Může to způsobit řadu zdravotních problémů, aniž byste o nich věděli. Pokud je pro vás tako poloha oblíbená, měli byste přehodnotit, jestli stojí za to.

Poloha může ochromit svaly

Obrna nervů je první důvod, proč nohy nekřížit. Pokud sedíte s nohama do kříže delší dobu, může to způsobit stav, který se nazývá obrna nervů. Nejste schopni zvednout nohu, ochromí vaše svaly a můžete si dokonce poškodit peroneální nerv. Tato poloha údajně také zvyšuje krevní tlak.

Pokud jste s osobou s vysokým krevním tlakem, neměli byste vedle nebo blízko ní sedět se zkříženýma nohama. Podle studie se potvrdilo, že pokud máte zkřížené kotníky, nedojde k žádnému nárůstu krevního tlaku. Změny byly pouze dočasné a vrátily se do normálního stavu poté, co člověk použil jinou polohu. Zkřížené nohy mohou způsobit špatné držení těla.

Podle výzkumu, pokud sedíte se zkříženýma nohama více jak tři hodiny denně, může se stát, že vaše ramena a pánev se bočně nakloní a dopředu se nakloní hlava. To vede k vychýlení páteře a nesprávnému držení celého těla. A to znamená bolesti svalů a jejich ztuhlost.

Zkřížené nohy způsobují otoky v těhotenství

Bolesti kloubů jsou známé hlavně sportovcům a aktivním lidem, kteří se věnují sportu. Překřížení nohou může způsobit poranění krku, pánve, dolní části zad nebo kolenou. Vyvarovat bychom se měli především překřížení nohou, pokud již máte bolesti v kolenou.

Během těhotenství nepokládejte nohu přes nohu – je to sice naprosto bezpečné pro dítě, ale můžete si způsobit otoky kotníků a nastanou také křeče v nohou, které nejsou pro těhotnou ženou ničím příjemným. Pokud objevíte nějaký příznak, vzpomeňte si, v jaké poloze nejčastěji sedíte nejen u počítače, ale také u jídla nebo při sledování televize. Zkuste sedět s oběma nohama na podlaze.

👍 Tento návod je užitečný