Co se děje s tělem, pokud pijete každý den pivo? Účinky piva na lidský organismus

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2022

Každý pivař se z tohoto článku bude radovat! Ukážeme Vám pozitiva, které přináší každodenní pití piva.

Víte před čím nás pravidelné pití piva může ochránit?

Předchází řídnutí kostí, vzniku kamenů žlučníku i ledvin, vysokému tlaku, nemoci srdce i cév a vylepšuje trávení. Pitím tohoto zlatavého moku mizí i mnoho typů demencí, tudíž se raduje i mozek.

Organismus

Riziko vzniku infarktu myokardu klesá s pravidelnou konzumací piva až o 60% oproti lidem, kteří pivo téměř nepijí nebo ho nepijí vůbec.
Pivo má v sobě i mnoho důležitých vitamínů potřebných pro správnou funkci našeho těla. Jde se o vitaminy B a to B1,B2,B6,B12. Pokud se zaměříme na vitamín B6 ve vodě a v pivu, dojdeme na zajímavé zjištění. Pivo ho má v sobě obsaženo o třetinu více! Konzumace piva snižuje i cholesterol.

Močové cesty a ledviny

Co se týče močových cest a ledvin, předcházíme pitím piva vzniku močových usazenin a následných nepříjemných ledvinových kamenů. V tomto případě jde o pokles vzniku kamenů až o 40%.

Pleť

Pleť i pokožka jsou díky pivu zvláčněné a vyživené, což poznáme na pouhém dotyku. Potlačuje i výskyt nevzhledných pigmentových skvrn.

Krev

Pivo je skvělá prevence i proti trombolickým příhodám.

Spánek

Dejte pivu přednost před prášky na spaní. Budete mít spánek kvalitnější a nebudete mít problém usnout. A to vše tomu, že pivo obsahuje látku zvanou Lactoflavin.

Stres

Na problémy, jako jsou stres a pocity úzkosti je doporučeno v průměru vypít denně asi 300ml piva.

Kosti

Kosti budou silnější a riziko zlomenim se výrazně sníží. Za to vděčíme křemíku, které se v pivu nachází. Také v seniorském věku tolik obávaná demence a Alzheimerova choroba není takovým rizikem jako u pivních abstinentů.