Každý žena by měla vědět co se děje v jejím těle, když pláče. Toto jste určitě nevěděly.

0
(0)

Dalibor , 19. 10. 2020

Pláč je určitým projevem toho, jak se člověk cítí. Ale ukázat své city navenek se bohužel v dnešní společnosti bere jako známka slabosti. A o pláči to platí dvojnásob. Navzdory tomu, jak je pláč vnímán, ale dokáže našemu tělu skutečně pomoci. Co přesně se děje s naším tělem, když pláčeme, rozluštil doktor William H. Frey, neurolog a zakladatel Výzkumného ústavu pro Alzheimerovu chorobu. Výzkumu pláče a slz se věnoval více než 20 let.

Pláč léčí

Podle doktora Freye, je pláč vlastně zdravý a očistný proces našeho těla. A je to jeden z nejpřirozenějších způsobů, jak se zbavit stresu. Pokud se stres neléčí, má spoustu negativních účinků na lidské tělo, jako je zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Jak nám pláč pomáhá?

  • Zmírňuje stres.
  • Snižuje krevní tlak.
  • Odstraňuje toxiny z těla.
  • Snižuje hladinu manganu v těle.
  • Osvobozuje naše emoce.

Zmírňuje stres

Chronický (neustálý) stres vede ke spoustě zdravotním problémům. Zvyšuje riziko srdečního infarktu, přispívá k zažívacím potížím (například ke vzniku vředů), k bolestem hlavy a chronickým migrénám. Pláčem se stres zmírňuje nebo odstraňuje.

Snižuje krevní tlak

Ze studií doktora Freye vyplývá, že pláč okamžitě snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci. To je obzvláště důležité také pro odstranění stresu. Navíc vysoký krevní tlak vede k poškození cév a srdce a může přispívat k srdečnímu selhání, mozkové mrtvici a demenci.

Odstraňuje toxiny z těla

Spolu se slzami odchází z lidského těla také chemikálie, jako jsou toxiny a kortizol. Jejich nahromadění v těle může znamenat velké zdravotní problémy.

Snižuje hladinu manganu

Mangan ovlivňuje náladu. Ve vyšším množství způsobuje úzkost, podráždění a agresivitu.

Dělá z nás lidi

Ačkoli každý savec má oční bulvu pokrytou slzami, pouze lidé jsou schopni reagovat na emoční stres pláčem.