Co o sobě tělo říká, když se probouzí se mezi 01:00 a 05:00 hodinou nad ránem? Důvody, které nepřehlížejte

0
(0)

Dalibor , 24. 09. 2022

Spánek, kromě toho, že má blahodárné účinky pro náš organismus, je často spojován také s různými vlivy náboženství či kultury. Lidé v spánku pociťují kromě úlevy i vibrace.

V tradiční křesťanské společnosti má spánek podobu jakési očisty, či dokonce právě v Bibli jsou sny zobrazovány jako způsob komunikace s Bohem. Ve východních kulturách se zase věří, že tělem prochází energie, přes tzv. Energetické body. Tyto body jsou podle východních mudrců napojeny na náš biologický rytmus a každý bod představuje jinou část těla.

Podle toho, kdy se vzbudíme, můžeme přiřadit ke konkrétní hodině jednotlivé orgány těla a tím zjistit, co nám chce naše tělo říct.

21: 00-23: 00 Stres

Nejčastější doba usínání. V dnešní moderní době je to právě stres s každodenních starostí, který nám brání usnout. Právě proto je problém s usínáním spojován se stresem a úzkostí.

23: 00-01: 00 Zklamání v citové oblasti

Podle východních učení je v tomto čase nejaktivnější žlučník. S ním jsou spojeny problémy v emocionální oblasti života a tudíž buzení se v tomto čase může naznačovat starosti v této rovině.

01: 00-03: 00 Hněv

Hlavním orgánem tohoto časového úseku je játra. Jde často o těžké vyrovnávání se se závistí či hněvem, který si ani sami před sebou nepřiznáme.

03: 00-05: 00 Kontakt s nadpozemským

V tomto období je nejaktivnější podvědomí. Pokud se budíte v této fázi spánku, může to znamenat, že se vás snaží kontaktovat vyšší síla.

05: 00-07: 00 Potlačování emocí

Nejaktivnější jsou v těchto hodinách střeva. Podle východních znalostí nám tato oblast těla pomáhá rozlišovat mezi dobrem a zlem. Problémy s nerovnováhou tedy mohou být spojeny s emocionálním zablokováním - hněvem, závistí ...

Přestože naše tělo v případě problémů svěřujeme lékařem, zkuste i vy sami sledovat, co se s vámi děje. Tělo vám totiž může samo naznačit, kde je zakopaný pes.