Až se dozvíte, proč tato žena jí denně 15 mandlí už více jak 3 měsíce, budete to dělat také.

0
(0)

Dalibor , 27. 01. 2021

Jedna z prvních věcí, která vás napadne, když se hovoří o zdravých potravinách, jsou pravděpodobně mandle. A rozhodně se nemýlíte, protože mandle jsou jednou ze surovin, která je velice prospěšná pro lidské zdraví. Obrovskou výhodou je, že je nemusíte konzumovat pouze jediným způsob, i když by se to na první pohled mohlo zdát. Konzumovat je můžete:

  • syrové,
  • v salátu,
  • s palačinkami,
  • jako domácí mandlové mléko.

Jaké je ideální množství?

Znáte doporučený počet mandlí, které byste měli denně sníst, abyste získali všechny přínosy pro zdraví, které potřebujete? Podle jedné klinické studie mohou mandle zlepšit hladinu dobrého cholesterolu. Účastníkům studie, kteří měli onemocnění věnčitých tepen, bylo denně podáváno 10 g mandlí, což odpovídá 12 – 15 ks. Výsledky byly skvělé. Zlepšil se jejich cholesterol, ale také hladina triglyceridů, LDL a VDL cholesterolu.

Co získáte konzumací 10 – 15 mandlí denně?

Mandle vás ochrání před škodlivými účinky volných radikálů. Mandle obsahují vysoké hladiny antioxidantů, které pomáhají chránit před volnými radikály, které mohou způsobit oxidační stres. To přispívá ke stárnutí a různým chorobám, včetně rakoviny. Zároveň zabraňuje poškození buněčné membrány, protože obsahuje hodně vitamínu E, který se hromadí v buněčných membránách a chrání buňky před oxidačním stresem, což váš chrání před rakovinou, Alzheimerovou chorobou a dalšími.

Mandle jsou skvělé také pro diabetiky, protože obsahují velké množství vlákniny, bílkovin a dobrých tuků, ale málo sacharidů. Díky tomu jsou ideální pro diabetiky. Obsahují také hořčík, který je potřebný pro více než 300 tělesných procesů, z nichž jeden reguluje hladinu cukru v krvi.

Skvělá možnost pro jedince s vysokým tlakem

Díky obsahu hořčíku mohou mandle snižovat vysoký krevní tlak. To je jeden z faktorů, který přispívá k selhání ledvin, mozkové mrtvice a infarktu. Odborníci doporučují jíst 15 mandlí denně. Určitě nejezte více, než je doporučené množství, protože jinak budete zbytečně přibývat na váze.