Co je to kostní vývar a proč bychom ho měli konzumovat častěji

0
(0)

Dalibor , 07. 12. 2020

V poslední době o něm můžeme slyšet stále častěji, i když naši předci ho používali již mnoho let. Jedná se o nejzdravější přírodní lék, který má nekonečně mnoho výhod pro zdraví lidského těla. Jaké jsou jeho největší pozitiva a proč bychom ho měli zařadit do našeho jídelníčku?

Jeho výhody a působení na lidské tělo

Odborníci ho doporučují zejména pro pacienty se slabým svalovým systémem. Je to kvůli jeho pozitivnímu vlivu na imunitu. Při současné situaci je lidská imunita vystavována velkému nátlaku a po prodělání koronaviru je zvýšená šance se něčím nakazit. Doporučuje se jíst alespoň miska denně, nejlépe jej ještě zkombinovat se syrovým česnekem nebo cibulí. A jelikož je vyroben z kostí, obsahuje látky jako kolagen, prolin a glutamin, které pomáhají předejít onemocnění kostí v pokročilejším věku. Navíc pomáhá snižovat výskyt škodlivých toxinů v nervovém systému díky minerálům, jež obsahuje. Tím předchází únavě, nespavosti a různým druhům onemocnění. Mohou ho konzumovat i těhotné ženy. Předchází tvorbě skvrn a stárnutí pokožky, jelikož díky aminokyselinám chrání strukturu pokožky a obnovuje deformaci pod kůží.

Jak se vyrábí

Příprava je velmi jednoduchá. Stačí vám k tomu jenom čtyři ingredience.

  • 1 kg kostí pocházejících z nohou krávy
  • lžička soli
  • lžička bobkových listů
  • 1,5 l nechlorované vody

Je třeba kosti před uvařením dobře opláchnout, dát do hrnce a pak už jen přidávat další přísady. Mělo by to trvat okolo šesti hodin, pokud jej děláte v tlakovém hrnci. Po prvních třech hodinách lehce snižte teplotu. Čím déle ho budete vařit, tím větší bude mít účinnost, ale zase to nepřežeňte. Jeho konzumace vám pomůže předejít mnoha onemocněním a mnoha jeho strávníků si chválí jeho účinky na zdraví kůže a podpoření imunity.