Co dělat, když vás bolí klouby? Vyzkoušejte přírodní metody

0
(0)

Tomáš , 12. 07. 2021

Jestli trpíte bolestmi kloubů, a navíc jste líní chodit k doktorovi, můžete vyzkoušet tři unikátní metody, které vám od bolesti pomohou. Najdete je doma a nejsou drahé, takže si je může vyzkoušet opravdu každý. Přírodní léky jsou pro lidské tělo mnohem zdravější, protože neobsahují nežádoucí látky.

Zázvor se používal již ve staré Číně

Zázvor patří mezi přírodní léky, které jsou protizánětlivé. Již ve starověké Číně se používal, aby tělu ulevil od bolesti. Pomáhá proti artritidě, eliminuje také bolesti hlavy a použít ho můžete také na bolesti kolenního kloubu a nejen jeho. Proto můžete jako první variantu použít právě zázvor.

Můžete si ho dát čerstvý, nastrouhaný například v čaji, ale také ve formě prášku. Někdo svůj metabolismus nastartuje právě ranním zázvorovým džusem. Můžete si z něj udělat také obklad, který pomůže právě proti bolestem kloubů. Je vhodné si ho přiložit na bolestivé místo, vyléčí nejen klouby, ale také podvrtnutí.

Zázvor může pálit, protože se dostane hluboko pod kůži

Zázvor v sobě obsahuje účinnou látku, díky které budete cítit pálení, a zvyšuje teplotu. Složky celého obkladu se dostanou hluboko do kůže, poznají příčinu bolesti a zaručí, že bolest odejde. Jestli vás trápí kolenní kloub nebo kotník, budete se po obkladu cítit mnohem lépe. Zázvorový obklad si můžete připravit následujícím způsobem.

Budete potřebovat 70 g kořene zázvoru, 2 lžíce mořské soli a čtyři stroužky česneku. Příprava je také jednoduchá. Nejdříve musíte zázvor oloupat a nasekat ho nadrobno. Nebo ho můžete nastrouhat. Z česneku odstraňte slupky, můžete ho prolistovat. Následně smíchejte obě potraviny se solí v hmoždíři a vytvořte hladkou pastu, která bude fungovat jako obklad a bude pevně držet na těle.

Obklad nepoužívejte na otevřené rány

Kousek potravinářské folie obmotejte, aby se dostala přes celý bolavý kloub. Naneste hmotu na pokožku, fólií nohu omotejte, ale dávejte pozor, ať to není příliš pevně. Zároveň musí obklad dobře držet. Můžete nakonec zajistit lepicí páskou nebo náplastí. Na folii můžete přiložit ještě obvaz. Takto provedený obklad můžete mít na noze klidně šest hodin.

Nepoužívejte obklad na otevřené rány, protože zázvor pomůže pouze s bolestmi kloubů a svalů. Zázvor je opravdu jedinečný a hlavně přírodní lék, který obsahuje více než 12 složek, co pomohou léčit zánětlivé procesy a další infekce v lidském těle. Může snadno nahradit léky z lékárny, jako je aspirin nebo ibuprofen. A navíc nehrozí žádné vedlejší účinky, můžete ho používat dlouhodobě a bez rizika. Navíc se tímto lékem můžete svěřit klidně svým přátelům a poradit jim i podobné potraviny, které mohou ulevit od bolesti nejen kolenních kloubů. Pokud ale bolest bude přetrvávat, je vhodné poradit se s odborníkem, který poradí další postup.