Jak se zachovat a co dělat, když se dusíte a není nikdo nablízku? Znalost, která vám zachrání život

3.9
(42)

Dalibor , 23. 09. 2022

V životě lidském se můžeme dostat do nejrůznějších situací, v nichž nám může jít o holý život. Máme tím na mysli například dušení se. Člověk, který se dusí, potřebuje většinou pomoci. Pokud se v blízkosti nenachází nikdo, kdo by včas pomohl, začíná boj o holý život. Stačí ovšem znát pár důležitých věcí a zachráníte se i sami. Mrkněte se, co vám může zachránit život.

Znalosti, které vám zachrání život

Je povinností každého občana, aby poskytnul první pomoc jiné osobě. V médiích je hromada možností, jak si tyto informace zjistit a zachránit tak někomu život. Málokdo ovšem ví, co dělat v situacích, kdy poblíž není nikdo, kdo by pomohl přímo vám.

Rady zkušeného záchranáře

Na to upozornil Jeff Reman, hasič a záchranář, který má 22 let zkušeností. Došel k závěru, že mnoho lidí trpí zásadním nedostatkem důležitých informací, a proto se rozhodl natočit krátký film, ve kterém jasně ukazuje všechny důležité procesy, které je nutné podniknout v případě, že se budete sami dusit.

Pokud si chcete osvojit nové znalosti a dovednosti, nebo si jen chcete osvěžit ty už dávno získané, tak se podívejte na následující krátké video. Autor v něm shrnuje vše podstatné, co byste měli vědět, abyste byli schopní poskytnout si první pomoc a zachránit se. Jedná se o opravdu přínosné informace, které mají mnohem vyšší cenu, než jakékoliv peněžní či materiální jmění. Mají cenu života a ten je nedocenitelný.

Klíčové body záchrany

Hlavními klíčovými body celého filmu jsou následující:

V případě, že se začnete dusit, tak v žádném případě nepropadejte panice a snažte se co nejrychleji uklidnit. Duševní klid a pohoda jsou v tomto případě velmi důležité.

Druhým důležitým bodem je pozice těla. Zůstaňte klečet na čtyřech a ruce položte v klidu na zem.

Poslední bod je nejdůležitější, protože díky jeho provedení uvolníte z těla hodně vzduchu, čímž se například odblokují uvíznuté kousky jídla. Z předklonu tak stačí jen sebou pořádně praštit o zem tím, že uvolníte ruce a hrudí dopadnete na zem. Tento prudký úder vám zachrání život.