Po měsíci mi každá orchidej uschla, ale nyní jsem našla způsob, jak si je udržet navždy.

0
(0)

Dalibor , 14. 01. 2021

Orchidej je náročná rostlina. Ovšem vězte, že za dostatečnou péči se vám náležitě odmění, a to v podobě svých oku lahodících květů. Co dělat, aby květenství trvalo déle? Existuje vícero triků, jak toho dosáhnout.

Aby tato exotická rostlina prospívala, je třeba zajistit širokou škálu podmínek vhodných pro jejích růst. Sem se řadí například vhodná teplota vzduchu pohybující se okolo 18-21 °C, míra jeho vlhkosti (70 % a výše), nulový průvan a přiměřené vystavení světlu. I za splnění všech těchto podmínek trvá doba květenství 3-5 týdnů, poté následuje cca 2měsíční pauza. Také tento proces je však možné do jisté míry upravit – tak, aby byl průběh květenství delší a pauzy mezi nimi naopak kratší.

Zalévání, prostředí i vhodný květináč

Orchidej zbytečně nepřesouvejte. Ponechejte ji pokud možno po celý rok na stejném místě s dostatečným přísunem rozptýlených slunečních paprsků.

Pravidelné zalévání ponořením kořenové části rostliny do vodní lázně provádějte pravidelně – v období léta 2-3krát týdně, během zimních měsíců postačí 2krát měsíčně. K zalévání využívejte nejlépe dešťovou vodu s přídavkem několika kapek citronové šťávy.

Při navlhčování rostliny nezapomínejte ani na listy. K tomu vám poslouží obyčejný rozprašovač s dešťovou vodou.

Chcete-li svoji rostlinu podpořit v jejím květenství a tento proces jí ulehčit, položte k jejímu stonku slupky z jablek.

Důležitou roli na růst rostliny má také květináč. Tentokrát nikoliv tvarem, nýbrž svojí průhledností. Právě průhledné květináče dokáží nejlépe zajistit dostatečný přísun světla ke kořenům. Využít můžete květináčů plastových, v současné době lze snadno sehnat i speciální skleněné.

Nezapomínejte na pravidelné hnojení těchto exotických krásek hnojivem určeným přímo na orchideje. V období od března do října přihnojujte pravidelně – nejlépe každé 2 týdny. Kromě speciálního hnojiva přímo určeného pro tento konkrétní typ květin můžete využít také pětinu dávky hnojiva pro běžné kvetoucí pokojové rostliny. Zde je třeba brát v potaz složení – daný přípravek by neměl obsahovat vápník.

👍 Tento návod je užitečný