Toto je hlavní důvod, proč ženské přednosti ochabují. Poradíme vám, jak mít dekolt opět pevný.

0
(0)

Tomáš , 16. 09. 2021

Věk, těhotenství a kojení mají vliv na vzhled ženských prsou. Jakkoli je toto téma delikátní, gravitace je problém, který se nevyhne téměř žádné ženě. Obvykle kolem 40. roku života pokožka ztrácí pružnost, obsah tuku začíná klesat a tvoří se nevzhledné vrásky. Co se týče prsou, ta se začnou prověšovat stále více dolů. Jak tento fakt co nejefektivněji eliminovat?

Pravidelně cvičte

Provádějte cvičení, která vám pomohou posílit prsní svaly a udržet flexibilitu. Jeden z nejjednodušších cviků je postavit se vzpřímeně, sepnout dlaně a tlačit s nimi proti sobě. Po několika vteřinách povolte, odpočiňte si a opakujte ještě devětkrát. Sázkou na jistotu jsou i proslulé kliky. Pokud je pro vás pánská varianta s nataženýma nohama příliš obtížná, provádějte dámskou variantu s koleny opřenými o zem.

Svůj přínos v pevnosti prsou má i rozpažování. Můžete použít činky, ale i dvě lahve s vodou. Lehněte si na záda, pokrčte kolena a ramena tlačte směrem k pasu. Ruce s činkami nebo lahvemi napřimte před sebe, nadechněte se a s výdechem rozpažujte ruce a spouštějte je na zem. Ruce musí s tělem svírat pravý úhel. Opakujte desetkrát. Po každém cvičení se nezapomeňte protáhnout. Jezte také hodně zeleniny a ovoce a potraviny bohaté na bílkoviny, vápník, vitamíny a minerály.

Nesnažte se rychle zhubnout

Udržujte si váhu na přibližně stejné úrovni. Radikální hubnutí způsobí, že se prsa zmenší, budou vrásčitá a ztratí se obsah tuku i jejich pružnost. Snažte se denně vypít alespoň dva litry vody. Správná hydratace udrží vaši pokožku vláčnou a zpomalí se i tvorba vrásek. Prospějete i své pleti a vlasům, které budou zdravější a budou více zářit.

Hydratovat prsa můžete i z vnějšku. Potírejte pokožku hydratačními krémy a rostlinnými oleji. Velmi vhodný je například olej ze semen granátového jablka, který díky svým účinkům pokožku stahuje a zpevňuje. Chybu neuděláte ani s gelem z aloe vera. Tato úžasná rostlina obsahuje spoustu antioxidantů, které ničí škodlivé volné radikály. Zkuste prsa promasírovat gelem, nechte deset minut působit a poté smyjte. Opakujte pětkrát týdně.

Pravidelně prsa masírujte

Pravidelná masáž ostatně obecně zvyšuje pružnost pokožky. Stimulují krevní oběh a regenerují buněčné tkáně. K masáži využijte některý esenciální olej s blahodárnými účinky. Ideální je mátový olej, citronová tráva, fenykl, rozmarýnový nebo levandulový esenciální olej. Stačí pár kapek, aby pokožka zůstala pružná a mladistvá. Masáž provádějte dvakrát až třikrát týdně.

K masáži prsou můžete používat i rostlinné oleje. Promažte ňadra kokosovým olejem, olejem z hroznových jader nebo olivovým olejem. Všechny jsou bohaté na antioxidanty a udržují pokožku vláčnou. Odvážné a otužilé dámy mohou zkusit masáž kostkami ledu. Masírujte prsa a dekolt po dobu jedné minuty, pokožka se až neuvěřitelně zpevní a vypne.