Co dělají tanečníci každý den, aby si udrželi vytesanou linii obličeje.

0
(0)

Dalibor , 26. 11. 2020

Udržování úhlu 90° mezi bradou a krkem má za následek vypjatou kůži na obličeji a krku. To nám prodlužuje mladistvý vzhled, a oddaluje známky stárnutí. Velice na to dbají tanečníci, a když vidíte takového člověka, hned poznáte, že pravidelně cvičí, aby jeho svaly nebyly ochablé, a hlava se nepředkláněla dopředu. Bohužel stárnutí způsobuje ochabování svalů, hromadění tuku a tím se povoluje i kůže. Jenže to není jediná příčina. Dnes se i mladých lidí takové projevy objevují vlivem používání mobilních telefonů. Říká se tomu sms-brada. Za vše mohou chytré telefony.

Úhel mládí a krásy

Krásně tvarovaný úhel mezi bradou a krkem ubírá 5 – 10 na věku. Dříve mladé dívky nosily na hlavách knihy, to proto, aby jejich brada trčela doslova dopředu. Musely sedět vzpřímené, a knihy na hlavách je nutily posilovat krční svaly. Tím se dosáhlo toho, že jim brada nepadala směrem k zemi. Tanečníci se učí chodit vzpřímeně, a představují si, že jsou loutky, které jsou ovládané provázky, tak aby neustále stály vzpřímeně. To má za následek vypínání kůže na obličeji, zamezí se tvorba vrásek, protože krční svaly jsou pevné.

Jak to provádět?

Pomoci nám může procvičování obličejových svalů – gymnastika. To si prohlédněte v našem videu. Dále je dobrým pomocníkem lymfodrenáž. Pokud nám náš lymfatický systém nepracuje dobře, lymfa v těle neproudí. Tvoří se otoky, máme oteklá víčka, otoky pod očima, dvojitou bradu a vypadáme tak starší. Jemnou masáží lze proudění lymfy obnovit.

Zahoďte svoje mobilní telefony

Když se podíváte kolem sebe, skoro každý drží v ruce svůj telefon. Hlava místo aby směřovala vzhůru a dopředu, je předkloněná, brada dolů. Po čase jsou naše krční i obličejové svaly zkrácené, a pokud zvedneme hlavu, tak nás bolí za krkem. To vše je důsledek nadměrného používání našich mobilů. Zkuste se zamyslet nad tím, kolik času strávíte neustálým prohlížením sociálních sítí a děním na nich, požádejte přátele, aby vás vyfotografovali, když se díváte do svého telefonu, a pak se na fotku podívejte. Vaše hlava je předkloněná záda nahrbená. I v poměrně mladém věku pocítíte bolesti zad, a krční páteře. Mějte na paměti, že skutečný život se odehrává kolem vás, ne někde na sociálních sítích, protože je skutečný, je váš, a někoho jiného.