Recept na obdivovaný dort Napoleon na stole již za půl hodiny - je lahodný a jednoduchý.

Kdo by neznal a nemiloval slavný dort Napoleon? Je lahodný, lehký a chuťově nenahraditelný. Milují ho děti, ale i dospělí. Pokud se bojíte, že ho nezvládnete, můžeme vás ujistit, že se mýlíte. Je jednoduchý a mnohonásobně lepší než ten z obchodu. Udělejte si chvilku času na tuto dobrotu a jistě nebudete litovat. K přípravě není třeba velké množství ingrediencí a vaše chuťové pohárky zažijí explozi chutí. Jedná se o vynikající verzi Napoleona, kterou musíte jednoznačně vyzkoušet i vy!   

Dort Napoleon

Na přípravu dortu budete potřebovat suroviny, které máme běžně všichni doma. A právě i tohle je na dortu Napoleon to unikátní a perfektní. Ukazuje nám totiž, že není třeba spousty drahých surovin, abychom si pochutnali - stačí opravdu málo a pochutnáte si.

  • Sušenky z listového těsta 800 gramů
  • Mléko 1 litr
  • Vejce 4 kusy
  • Máslo 150 gramů
  • Cukr ½ hrnku
  • Hladká mouka 6 lžic
  • Vanilkový cukr

Nejdříve krém, ten je základ

Jak jistě všechny hospodyňky vědí, základem každého dortu je upéct piškotový či jiný korpus. U dortu Napoleon je to jiné a mnohem jednodušší. Na krém bude stačit, když veškeré suroviny smícháte v hrnci. To znamená, že do hrnce nalijete mléko, poté vejce, cukr, mouku a dále vanilkový cukr či vanilkové aroma. Zapněte sporák a zahřívejte krém. Stále míchejte, a jakmile začne krém houstnout, ještě alespoň minutu míchejte. Hustý krém odstavte a na pomoc si vezměte druhý hrnec - větší, který napustíte studenou vodou. Položte do něj kastrol s krémem a míchejte, aby krém mírně vychladnul. Jakmile bude krém mírně vychlazený, musí být ale ještě dostatečně teplý, aby se v něm máslo rozpustilo. Opět pořádně máslo s krémem promíchejte a nechte úplně zchladnout. 

Závěrečná fáze

Když je krém připravený, vezměte si formu na dort a potřete jí po celém dně krémem. Na krém umístěte sušenky a tento postup opakujte. Vrstvěte do doby, než spotřebujete veškeré ingredience. Horní část by měl být krém, který můžete ozdobit křupavými lístky mandlí nebo rozdrcenými sušenkami.

Související články

Nejnovější recepty

Nejnovější návody