Divil jsem se, proč moje žena dala na noční stolek citróny. Potom jsem byl za to velice rád.

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

Citrony jsou doslova pokladem, který nám matka příroda nadělila. Neslouží jen k ochucení nápojů, limonád, čaje nebo různých drinků či jako přísada do pečení. Citron má mnohem širší využití v léčitelství nebo v domácnosti. Právě homeopatických účinků je možno využít při vyvažování negativní a pozitivní energie. Pozitivní energie totiž ovlivňuje kvalitu života, může mít vliv naše zdraví, vztahy, ale také bohatství a socioekonomický status. Jak by v těchto věcech mohly pomoci obyčejné citrony? Věřte, že ano. Od teď jich budete kupovat o mnoho více!

Netradiční použití citronů

Tradiční použití citronů je v kuchyni. Málokdo si dokáže představit ranní vstávání bez čaje s citronem nebo naopak odpolední domácí limonádu s kapkami citronu. Takové použití citronů zná většina z nás. Citrony mají však další dalekosáhlé účinky, kterých můžete využít pro podporu pozitivních sil v domácnosti, protože podle mnohých léčitelů a homeopatů dokáží neutralizovat špatnou energii a pomáhají obnovit harmonii.

Provoní byt a zlepší zdravotní stav

Citrony nejen krásně voní, ale mohou prospívat také v rámci aromaterapie. Citronové esence totiž zklidňují dýchání, zvyšují koncentraci a mají posilující účinky. Díky tomu se normalizuje krevní tlak a sníží stresové napětí, citrony přináší vyšší efektivitu, proto je dobré používat je v co největší míře v domácnosti. Na noc je vhodné položit do misky čtyři citrony nakrájené na plátky, které posypete solí do postele před spaním a následně položit na noc vedle postele na noční stolek. Ráno se jich nedotýkejte, vložte do sáčku a vyhoďte. Už po 3 dnech pocítíte změnu.

Další použití citronů v domácnosti

  • Rozložte 3 citrony v domácnosti po místnostech a nahraďte je až začnou žloutnout. Citrony příjemně provoní byt a vnesou pozitivní energii do domova.
  • Můžete také smíchat trochu vody a citronové šťávy, nalít do rozprašovače a postříkat rohy v místnosti, odstraníte nejen špatnou energii, ale odpudíte i mravence a další hmyz.
  • Chcete přírodní amulet? Uvařte citronové slupky v čisté dešťové vodě, po uvaření je usušte a noste při sobě. Amulet vás ochrání před špatnými vlivy.
  • Chcete najít novou lásku? I zde pomohou citrony, podle babských rad stačí umístit misku se 3 citrony na noční stolek a vyměnit až zežloutnou.