Citronové pivo, skvělý tip pro pivaře, kteří si chtějí udržet postavu

0
(0)

Dalibor , 17. 10. 2022

Velmi užitečný tip pro ty, kteří milují pivo, ale chtějí si udržet postavu.

"Na pivo s citronem jsem přišel náhodou jednou večer, když jsem se snažil snížit množství alkoholu na polovinu. Ale jak jsem si mohl představit, že můj experiment povede k objevu trvale příjemného a osvěžujícího nápoje!"

Pivo s citronem

"Jednou jsem byl pozván, abych hrál na večírku. Věděl jsem, že kdybych začal v deset večer pít svou oblíbenou žlutou tequilu, neprošlo by mi to. Musel jsem tam být až do ranních hodin, kdy odcházeli poslední návštěvníci. Ve snaze snížit množství alkoholu na polovinu jsem vzal velkou sklenici, přidal do ní dva plátky citronu, naplnil ji do poloviny kostkami ledu a dolil pivem.

A i když jsem očekával, že to, co budu pít, bude lhostejný pocit ředěného piva, s prvním douškem jsem pocítil chuť vynikající kombinace ledového piva a citronu. Ještě zvláštnější bylo, že postupem času tato chuť sílila a stávala se příjemnější.

Pokaždé, když hladina klesla o třetinu, jsem sklenici znovu doplnil pivem z láhve. Běžně když naplníte láhev pivem, po 10-15 minutách se zahřeje, moje sklenice si i po půl hodině zachovala citronové pivo svěží a studené.

Citronové pivo hasí žízeň

"Obvykle jsem po 2-3 malých lahvích piva cítil, jak mi vysychá v ústech. Naproti tomu s citronovým pivem a kostkami ledu jsem vždy cítil, jak mi chladnou ústa, aniž bych měl sebemenší pocit žízně. Rčení "jedna ochutnávka vás přesvědčí" zde opravdu platí. Přesvědčilo to mnoho přátel, kteří se mnou od té doby zůstali dlouho vzhůru."

Tento "koktejl" už je i pokřtěný

Tento koktejl z této noci pokřtil jeho původce DJ StarvaG jako Pivní koktejl StarvaG. Název je chráněn ochrannou známkou z prvního vydání knihy Šéfkuchař. V Řecku se rozšířil hlavně v letních měsících a byl okopírován známou společností stáčející pivo.

Pivo je nejlepší pít mimo jídlo a právě tímto způsobem. Vysoký obsah vody ředí trávicí tekutiny v žaludku, ztěžuje trávení a má dramatický důsledek v podobě roztažení žaludečních svalů. Výsledkem je nadýmání a nevzhledný pupek.

Pokud chcete k jídlu něco vypít, dejte si raději malý doušek či dva vína nebo některý jiný destilát, zředěný trochou ledu. Ještě lepší je samozřejmě vychlazený ledový čaj s plátkem citronu.

Zdroj: newsitamea.gr