Citronová kůra vám může pomoci se zbavit bolesti kloubů.

0
(0)

Dalibor , 21. 10. 2020

Jakmile vymačkáte citron do čaje nebo vody, nevyhazujte jeho slupku. Kůra vám totiž může ještě bohatě posloužit, a to zejména ve stáří, kdy začínáte mít problémy s klouby a pohybem. Dokáže však vyléčit i jiné zdravotní komplikace.

Zásaditost v těle

Není náhoda, že lidé konzumující citróny se cítí lépe. Ačkoli je tato potravina velice kyselá, v těle reaguje opačně. Uklidňuje žaludeční šťávy a snižuje celkovou kyselost těla. Tím je očištěn lymfatický systém, pacient není příliš unavený a získává novou energii. Zbavuje se snáze toxinů a celkově se mu uleví.

Zdroj prospěšných látek

Citrony jsou bohaté na několik látek, které tělo k životu nezbytně vyžaduje. Hlavně jde o vitamín A, C, B1 a B6. Kromě toho o kyselinu listovou, hořčík, draslík, vápník, pektin nebo fosfor.

Jedná se o perfektní kombinaci, která bojuje v těle proti různým chorobám. Pravidelné požívání těchto plodů má pozitivní vliv na játra, žaludek a celý imunitní systém.

Citron se může chlubit také protizánětlivými vlastnostmi, pečuje o cévy a je vhodný i jako prevence pro zdravé nervy.

Proti bolesti kloubů

Vložte kůru ze dvou citronů do sklenice. Nalijte do ní opatrně olivový olej a zavřete. Tuto směs nechte odležet přibližně dva týdny. Vznikne tak citronový olej, který budete moci použít ke zlepšení svého zdravotního stavu.

Aplikace

Namočte do oleje gázu, a poté ji obvažte v místě, kde máte největší bolesti. Takový obvaz nechte působit přes noc, kdy je vaše tělo v naprostém klidu.

Kůru z citronu také můžete zvlášť nastrouhat nebo nadrtit a posypat tím naolejované místo. Pak opět převažte a pokračujte v léčení. Postup opakujte několik dní v kuse, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Jediná aplikace vám nemůže pomoci, ale když vydržíte, uvidíte brzy výsledky. Budete se lépe hýbat, a to bez bolesti při každém ohnutí v kloubu.