Citron, sůl a pepř: 9 magických kombinací účinnějších než jakékoliv léky

0
(0)

Dalibor , 29. 01. 2020

Během tohoto ročního období má mnoho lidí problémy s infekcemi dýchacích cest nebo chřipkou. Často na ně užíváme antibiotika, avšak existují i ​​jiné způsoby, jak se jich zbavit.

Mnozí z nás si to neuvědomují, ale některé přírodní látky jsou dokonce účinnější a efektivnější než farmaceutické léčiva na předpis.

Když jste nemocní a bez energie, potřebujete silné látky, které mají tak antivirální, tak antibakteriální účinky, protože virová onemocnění často provázejí bakteriální infekce. Zároveň vedle toho potřebujete něco, co posiluje imunitu. V případech jako jsou chřipka či nachlazení vám zřejmě první na mysli přijde citronová šťáva. Jde o výborný přírodní prostředek, který obsahuje vápník, kyselinu citrónovou, vitamin C, hořčík a další prospěšné látky, které léčí mnohé infekce a další onemocnění.

Kromě toho, citronová šťáva podporuje trávení, napomáhá detoxikaci či stimuluje metabolismus. Pro zesílení účinku se citronová šťáva nejčastěji kombinuje se zázvorem a medem. Existují však i jiné kombinace běžných domácích surovin, které se při léčbě různých onemocnění ukázaly účinnější než jakékoli farmaceutické léky.

Niní vám zde přinášíme 9 takových kombinací a onemocnění, na které se dají aplikovat.

1/ Bolesti krku

Pokud trpíte bolestmi v krku, smíchejte citronovou šťávu z jednoho citronu, přidejte špetku soli a pepře. To pak zřeďte s vodou a směs vypijte. Kúru opakujte 2 až 3 krát denně až do ústupu bolesti v krku. Stejně postupujte i v případě výskytu kašle.

2/ Ucpaný nos

Dosud se vám možná zdál úkol zprůchodnění ucpaného nosu nelehký. Nyní však už není. V případě ucpaných nosních dutin smíchejte ve stejném poměru skořici, pepř, kmín a kardamom semínka. Pak je všechny rozemelte. K výsledné směsi si pravidelně přičichávejte. To by mělo ucpaný nos zprůchodnit.

3/ Žlučníkové kameny

Trápí vás žlučníkové kameny? Smíchejte ve stejném poměru olivový olej a citronovou šťávu. Užívejte pravidelně a časem se žlučníkových kamenů zbavíte.

4/ Angína

Pokud vás zastihne angína, umixujte citrónovou šťávu se solí a zřeďte to s trochou vody. Pomocí této směsi si několikrát za den kloktejte hrdlo. Pokračujte až do zmírnění příznaků.

5/  Nadváha

Máte pár kilo navíc a chcete se jejich rychle zbavit? Pak vezměte 1 sklenici vody, přidejte do ní 1/4 čajové lžičky mletého pepře, 1 čajovou lžičku medu a 2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy. Uvedenou směs pijte jednou za den, každý den, dokud nedosáhnete požadovanou váhu.

6/ Nevolnosti

V případě nevolnosti zkombinujte špetku pepře, citronovou šťávu a vodu. Po vypití by se vám mělo brzy ulevit.

7/ Astmatický záchvat

Když vás postihne astmatický záchvat a nemáte po ruce inhalátor nebo byste chtěli raději něco přírodnějšího, jako jsou steroidy, vyzkoušejte následující.

Vložte do 2 až 3 dcl sklenice 10 kuliček černého pepře, 15 lístků bazalky a 2 hřebíčky. Zalijte vroucí vodou a nechte 15 minut vyluhovat. Pak nálev sceďte. Na konec přidejte 2 čajové lžičky medu, zamíchejte a čaj vypijte.

8/ Bolesti zubů

Sužují vás bolesti zubů? Tak smíchejte olivový olej a mletý černý pepř. Následně si touto směsí proplachujte ústa. Bolest zubů by měla na čas odeznít. Nezapomeňte ale navštívit zubaře, protože toto je jen dočasné řešení!

9/ Krvácení z nosu

Krvácení z nosu dokážete zastavit pomocí citronové šťávy. Jednoduše nakapejte pár kapek citrónové šťávy na vatové chomáčky a vatu pak vložte do nosních dírek.

Můžete si trochu citronové šťávy nakapat i do nápoje a vypít ho, protože citron obsahuje látky, které podporují srážlivost krve.