Čistil jsem si zuby moc rychle a zubař mi vynadal. Toto se může stát, pokud nebude zuby čisti pomalu.

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Správná péče o zuby je občas velkým oříškem. Jen málo z nás přesně ví, jaký je nejlepší způsob pro čištění zubů. Pokud si čistíte zuby velmi rychle nebo tvrdě, pak můžete nenávratně poškodit dásně i zuby.

Pro správné čištění zubů každý zubař doporučuje péči alespoň 2x denně a k čištění používat vedle správného zubního kartáčku také zubní nit nebo mezizubní kartáčky. Pokud jste již nikdy navštívili dentální hygienu, pak dobře víte, jak si zuby správně čistit.

Uspěchaná doba nás nutí čistit zuby rychleji

Péče o zuby je však někdy velmi zdlouhavá a na správné čištění si často neuděláme příliš času. Kvůli spěchu a hektickému životu pak čistíme zuby uspěchaně, v rychlosti a příliš tvrdě. Taková péče vašemu chrupu spíše škodí, než aby zubům pomáhala k čistému a zdravému stavu.

Tvrdé a urputné kartáčování zubů může poškodit nejen povlak vašich zubů, ale také rozedřít dásně. Díky takovému hrubému zacházení si zaděláváte na velké problémy se zuby, které vás mohou potkat v budoucnu. Pokud se chcete odnaučit toto tvrdé a hrubé čištění zubů, se kterým vybíjíte velký tlak na chrup, pak si pořiďte nový zubní kartáček se zakřiveným úhlem.

Časté čištění zubů také škodí

Jestliže si myslíte, že čím větší péče o zuby, tím zdravější chrup, pak se mýlíte. Příliš časté čištění a ústní hygiena vám rozhodně neprospívá. Následkem příliš častého čištění jsou ochablé dásně i přirození zubní sklovina.

Věděli jste, že až 20 % lidí používá středně tvrdé až velmi tvrdé zubní kartáčky, které naopak ničí zuby? Pokud patříte mezi ty, kteří své zuby čistí spíše rychlejšími pohyby, pak se určitě vyhněte tvrdým štětinám na kartáčku. Vyberte si v obchodě spíš kartáček s měkkými štětinami.

Tím nejlepším a správným způsobem, jak své zuby čistit co nejšetrněji a zároveň efektivně, je prostý. Čistěte zuby krátkými a jemnými pohyby, jedině tak dokážete své zuby i dásně ochránit a přitom dobře vyčistit.