Špinavá okna po zimě zevnitř i zvenku? Takto je umyjete úplně bez ŠMOUH! Je to jednoduché.

0
(0)

Dalibor , 09. 03. 2021

Každá hospodyňka touží po tom, mít krásná okna plná lesku, ještě minimálně půl roku poté, co je umyla. Problém je totiž v tom, vyčistit svá okna tak, aby na nich skutečně nebyla jediná šmouha. A když už se vám to podaří, po nějaké době zjistíte, že okna postupně ztrácejí svůj lesk. Naštěstí existuje možnost, jak okna nejen vyleštit bez problémů, ale také je udržet lesklá – klidně až na půl roku! Výsledek je zaručen!

Jednoduchý trik

K mytí oken využijte jednoduchou metodu, s jejíž pomocí není problémem ani leštění, ani udržování čistých oken. Postačí vám jednoduchá věc, kterou už pravděpodobně máte doma: aviváž. Stačí, když aviváž naměříte s teplou vodou do kbelíku a poté touto směsí umyjete okna. Na jeden díl aviváže dejte čtyři díly vody. Množství celkového roztoku uzpůsobte tomu, kolik oken budete mýt. A pak už se pusťte do práce.

Mytí oken – postup

Základem je vzít si k mytí oken vhodný hadřík, který vás nebude rozčilovat tím, že by pouštěl chlupy. Samotné mytí půjde jako po másle. I zažraná nečistota rychle a bez většího úsilí zmizí. Poté vyměňte vlhkou metodu za suchou utěrku – ideálně z mikrovlákna. Tou okno vyleštěte. Uvidíte, že to jde velice snadno. Zůstane po vás krásně čisté a lesklé okno bez šmouh a nečistot.

Čistá okna delší dobu

Aviváž je úžasný prostředek, který je určený nejenom pro praní. Pokud vyzkoušíte tuto metodu, budete odteď aviváž používat na čištění oken pravidelně. Díky aviváži totiž okna snadno vyleštíte. Aviváž má ale ještě jednu další skvělou vlastnost, kterou při mytí oken oceníte: odpuzuje prach! Takže vaše okna po umytí budou mnohem déle čistá! A nezapomeňte, že tuto metodu můžete použít nejen na okna, ale také na zrcadla! Od dnešního dne již budete mytí oken milovat, protože se bude jednat  o jednu z nejméně častých domácích prací s vynikajícím výsledkem.

👍 Tento návod je užitečný