Nakapala pár kapek na toaletní papír a celá koupelna najednou krásně voněla. Udělejte si doma i vy tuto vůni.

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

Každá hospodyňka ví, že udržet čistou a svěží koupelnu je náročné. Je potřeba pravidelně koupelnu mýt, čistit spáry mezi obklady, leštit chromové prvky, ale také neméně důležité je místnost provonět. Čerstvého a voňavého vzduchu v této malé místnosti je potřeba, protože tam každý člen rodiny tráví čas při pravidelné hygieně. Řešením jsou drahé osvěžovače vzduchu z obchodu, ale mnohem lepší alternativou je přírodní osvěžovač pro toaletu a koupelnu, který si můžete vyrobit z levných přísad ve své režii podle svých preferencí.

Bez chemie, levný a snadný na přípravu

Koupit osvěžovač vzduchu je snadné, byť drahé. Víte, kolik ale obsahuje kupovaný osvěžovač různých přídavných látek a chemikálií? Přesně z těchto důvodů je mnohem lepší si vyrobit vlastní osvěžovač vzduchu, který je stejně účinný jako zakoupený v obchodě, ale má další tři výhody. Je zcela bez chemikálií, laciný a současně snadný na výrobu. Vůně navíc vydrží mnohem déle než u těch z obchodu, toaleta a koupelna tak budou vonět po dlouhé dny.

Pouze 2 přísady

Co je nejlepší na tomto přírodním domácím osvěžovači vzduchu? Vyrobíte si ho snadno a rychle doma, k výrobě totiž potřebujete opravdu jen dvě věci a vaše koupelna bude svěží po dlouhou dobu. Připravte si proto:

  • roli toaletního papíru,
  • oblíbený éterický olej.

Vezměte roličku toaletního papíru a nyní nakapejte několik kapek oblíbeného éterického oleje na vnitřní stranu role, na kterou je papír navinut. Dílo je hotové, osvěžovač vzduchu je připravený k použití. Říkáte si, to snad ani nemůže být jednodušší? Jednoduché, ale účinné řešení, díky kterému zajistíte v koupelně trvalou vůni. Navíc bude vonět po celou dobu, dokud nebude toaletní papír vyčerpaný. 

Experimentujte a kombinujte

Baví vás experimentovat? Vyzkoušejte různé éterické oleje nebo zkombinujte dvě a více vůní. Jedna vůně může provonět místnost z držáku toaletního papíru, naopak druhá z police nebo skříňky, kde máte zásoby papírových rolí. Výhodou bude, že také toaletní papír bude příjemně voňavý. Vhodné je použití citrusových vůní, růžových nebo levandulových esencí.