Čínský lékař tvrdí, že pacientům s koronavirus pomáhá tento přípravek na chřipku. Testy jdou dělat i v Česku!

0
(0)

Dalibor , 19. 03. 2020

Čínské vědci oznámili, že japonský lék proti chřipce je stejně účinný iv boji se symptomy koronavirus. Češi zas dočasně povolily užití experimentálního léku. Na kom ho otestují?

Povolení užití experimentálního léku

České ministerstvo zdravotnictví v úterý dočasně povolilo užití experimentálního léku remdesivir na onemocnění COVID-19 v Česku. Pro kriticky nemocného pacienta ho žádá pražská Všeobecná fakultní nemocnice.

Český premiér Andrej Babiš v úterý informoval, že jeho vláda zakázala vyvážet léky dovezené do České republiky. Toto opatření má sloužit k tomu, aby zůstaly dostupné pro české občany.

Čang Xin-min z čínského ministerstva pro vědu uvedl, že favipiravír, jak zní název přípravku, přinesl povzbudivé výsledky během testování 340 pacientů ve Wu-chan a Šen-čenu, přičemž představuje vysokou míru bezpečnosti.

Pacienti v Šen-čenu, kterým ho podali, měli už po čtyřech dnech negativní výsledky na koronavirus, kdežto ostatní to bez pomoci favipiravíru dosáhly v průměru až po jedenácti dnech.

Tento starý tiberský lék pomáhá


Rentgenové snímky také odhalily, že až u 91 procent lidí, kterým dali favipiravír, se zlepšil stav plic, zatímco u ostatních, takto neléčených "to bylo jen 62 procent.

 

Přečetli jste si článek až do konce? Zaujal Vás? Potom můžete práci redaktora odměnit tím, že dáte článku na Facebooku lajka nebo jej budete sdílet děkujeme.

👍 Tento návod je užitečný